JAUNUMS
  Jauniešiem viesojoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, iezīmējas abu skolu sadarbības iespējasTehnikums
31.oktobris 2019.

Šonedēļ tehnikuma jaunieši un pedagogi - Kristīne Rebinova un Agris Šops - devās mācību ekskursijā uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnisko fakultāti (TF) un autoservisu “Intran Serviss” Jelgavā.

Universitātē jauniešiem Ginta Birzieša – LLU TF dekāna vietnieka zinātniskajā darbā un Aivara Birkava – LLU TF Spēkratu institūta asociētā profesora un vadošā pētnieka uzraudzībā bija iespēja veikt praktiskos darbus augstskolas fakultātes laboratorijā.


Jāpiemin, ka Tehniskās fakultātes pārstāvji izteica vēlēšanos veicināt reālu sadarbību ar Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu pasniedzēju nodrošināšanā, tādējādi kopēji rūpējoties par veiksmīgu jauniešu sagatavošanu turpmākām mācībām nu jau Jelgavā. Savukārt tehnikums solīja strādāt pie jauniešu motivēšanas turpināt mācības augstākajā izglītībā.

 

Pēcāk tehnikuma absolvents Didzis Cimbergs mūsējos uzņēma savā darba vietā “Intran Serviss”. Autoserviss nesen uzvarējis konkursā par iespēju veikt militārās tehnikas remontu, tādējādi ļaujot jauniešiem klātienē redzēt kā veic tanku, bruņumašīnu un citu spēkratu remontu. Neiztrūkstoši audzēkņiem bija iespēja arī iekāpt tankos un apskatīt citus militāros auto. Absolvents vizītes laikā arīdzan pārrunāja ar jauniešiem izglītības un tālākizglītības pēc tehnikuma nozīmi turpmākajā dzīvē un karjeras attīstībā, kā arī domāšanas paplašināšanā. D.Cimbergs vērsa audzēkņu uzmanību tam, cik svarīga ir katra paša jaunieša attieksme mācību procesā un paša vēlmei apgūt zināšanas, kas noder strādājot profesijā.

 

Pēc augstskolas un servisa apmeklējuma jaunieši un pedagogi devās uz  kartingu trasi, lai rādītu savas spēkratu vadīšanas prasmes reālos apstākļos.

 

Paldies Latvijas Lauksaimniecības universitātei – Gintam Birzietim un Aivaram Birkavam, kā arī Didzim Cimbergam par atrasto laiku un uzņemšanu!


http://www.vtdt.lv