JAUNUMS
  Akcija "Lasīt ir stilīgi!" liek audzēkņiem domāt, analizēt, saprastAudzēkņi
17.oktobris 2019.

Šodien no plkst. 10:15 līdz 10:30 notikusī bibliotēkas iniciētā akcija “Lasīt ir stilīgi!” guvusi atsaucību audzēkņu vidū. Tie lasīšanai izvēlējušies dažādus Kārļa Skalbes darbus – stāstus, dzeju, pasakas un labprāt dalās pārdomās par lasīto.


Jaunieši pārliecināti, ka ikviens autora darbs liek domāt, analizēt un pievērsties lietām, kam varbūt ikdienā nepievēršam tik lielu uzmanību. Daļa jauniešu stāsta, ka, lasot darbus, sapratuši, ka dzīvē līdzās sadzīvo gan labais, par ko jāprot priecāties, gan ne tik labais un jābūt drosmei, apņēmībai un gribai pārvarēt grūtības. Jaunieši pārdomās minējuši, ka aizdomājušies par tādām dzīves situācijām – kā pabūt vienatnē ar sevi un savām domām, kā sadzīvot ar tuvu cilvēku aiziešanu, par spēku, ko dod ģimene, māsas, par dažādām dzīves mācībām.  

 

Kādam akcija radījusi interesi dzejā un vēlēšanos iepazīties arī ar citu dzejnieku daiļradi. Tāpat audzēkņi pārliecinājušies, ka autoram ir ļoti izteiksmīga, krāšņa valoda.

 

Savukārt ID 18 kurss ekonomikas stundā, piedaloties akcijā " Lasīt ir stilīgi",  lasīja K.Skalbes "Pasaku par vērdiņu". Pēc tam stundas turpinājumā jaunieši ar skolotāju pārrunāja naudas nozīmi cilvēku dzīvē, bet stundas izskaņā iepazinās ar Stīva Džobsa pēdējām dzīves atziņām par naudu un laimi.

 

Ar fotoreportāžu no akcijas iespējams apskatīt skolas Facebook profilā.


http://www.vtdt.lv