JAUNUMS
  Ekskursija "Amatas novada kultūrvēsturiskās pērles”Audzēkņi
29.maijs 2019.

28.maijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros latviešu valodas - literatūras skolotāja Dace Gabriša mudināja L18/M18 grupas audzēkņus apskatīties apkārt, ielūkoties Amatas novadā, apzināties kultūras mantojumu un izprast tā estētiskās kategorijas: skaistais-neglītais, cildenais-zemiskais, traģiskais, dramatiskais; to vēsturiskumu un mūsdienīgumu.


„Lai dotos uz priekšu, ir jāizpēta pagātne!” teikusi Melānija Vanaga, latviešu tautas likteņgaitu hronikas „Veļupes krastā” (kas ir pamats dokumentālajai filmai „Melānijas hronika”) autore. Bijušā Spāres-Doles pamatskolas ainava un tajā esošais Melānijas Vanagas muzejs sniedz skaudras liecības par 1941.gada 14.jūnija jeb masu deportācijas notikumiem ne vien visas latviešu tautas, šīs apkaimes ļaužu, bet arī vienas inteliģentas žurnālistu ģimenes dzīvē, atspoguļojot stāstu par nesalaužamu garu, par dzimtenes, dabas un dzīves mīlestību.

„Mežabrāļi - nacionālo partizānu bunkurs” aizved uz 1945.gada padomju okupēto Latviju, uz nelielu bruņotu cīnītāju grupu (mežabrāļu) partizānu kara metožu cīņu ar padomju varu. Iepazīstot iekārtoto bunkuru ar mežabrāļu izmantoto priekšmetu un ieroču ekspozīciju, ieklausoties apkopotajās mežabrāļu videointervijās, ir iespēja sajust tā laika dramatismu un atbalsis mūsdienās.

Amatas novada kultūrvēstures izpēti noslēdz Āraišu arheoloģiskā parka izglītojošā orientēšanās spēle „Izlaušanās cauri laikmetiem,” apvienojot pagātni, tagadni un nākotni, ļaujot ikvienam nostiprināt savas prasmes un zināšanas, mudinot sadarboties, veicinot veselīgu sāncensību, bagātinot pieredzi.


http://www.vtdt.lv