JAUNUMS
  L16 un L18 mācību ekskursija ar projekta "Skolas soma" atbalstuAudzēkņi
22.novembris 2018.

21.novembrī L16 un L18 grupas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz SIA Aloja-Starkelsen un ZS Adzelvieši. Pirmā kursa audzēkņi iepazinās ar dažādu kultūraugu izmantošanas iespējām, bet trešais kurss papildināja zināšanas par kartupeļu audzēšanu cietes iegūšanai bioloģiskajā un integrētajā audzēšanā, kaņepju, zālaugu un zirņu audzēšanas tehnoloģiju un kvalitātes nodrošināšanas iespējām.


Kartupeļu cietes ražošanas uzņēmuma Aloja-Starkelsen agronome Aiga Kraukle parādīja kartupeļu pieņemšanu, cietes daudzuma noteikšanu, izvadāja pa ražotni, kur varējām izsekot cietes tapšanas procesam. Tāpat iepazināmies ar kartupeļu pārstrādes atkritumproduktiem un to izmantošanu. Noskaidrojām, ka no Latvijā audzētajiem zirņiem "Bruno" Somijā iegūst olbaltumvielas un zirņu miltus. Līdz 2020.gadam SIA Aloja-Starkelsen plāno paplašināt ražošanu un zirņus pārstrādāt Latvijā. Agronome Aiga Kraukle atbildēja uz jauniešu jautājumiem par kartupeļu un zirņu audzēšanas tehnoloģijām. Jauniegūtās zināšanas pierakstījām darba lapā, diemžēl fotografēt uzņēmumā nebija atļauts.

ZS Adzelvieši ar kaņepju, zirņu un zālaugu audzēšanu mūs iepazīstināja Jānis un Dzidra Grīnbergi un viņu dēls Matīss, kurš ir pārņēmis atbildīgos laukaugu audzēšanas darbus. Iepazināmies ar kaņepju šķiedras un sēklas izmantošanas iespējām, degustējām kaņepju produktus. Matīss atbildēja uz jauniešu jautājumiem par audzēšanas tehnoloģijām. Uz skolu atvedām ZS Adzelvieši audzēto zālaugu sēklu paraugus - izmantosim tos mācību stundās klasē.

Mācību ekskursija notika ar projekta "Skolas soma" finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja agronomijas skolotāja Sarmīte Audere


http://www.vtdt.lv