JAUNUMS
  Lauksaimnieku pavasaris 2017Tehnikums
26.aprīlis 2017.

Kamēr vecāko kursu audzēkņi skolā iegūtās prasmes veiksmīgi pierāda konkursos, pirmā kursa lauksaimnieki krāj pieredzi lauku darbos. Lai arī pavasaris nāk negribīgi un laiks ir vēss, esam iemācījušies pavairot rabarberus, sakopt ābelīšu, bumbieru un upeņu apdobes. Laukā iesētas arī pirmās zirņu un lauka pupu sēklas.


Pateicoties skolotājai Dacei Stīpniecei, tikām pie nopietna darba ražojošā augļu dārzā. Nācās krietni papūlēties, lai izveidotu vainagu bez dārznieka uzmanības atstātām ābelēm un bumbierēm. Dienas beigās gandarījums neizpalika un skolotājas Daces sarūpētais piknika cienasts bija visgaršīgākais!

Kā ik gadu, sadarbojamies ar AREI Priekuļu pētniecības centru. Šoreiz galvenā agronome Nelda Venta L16 puišiem uzticēja veidot vasaras kviešu “Ufo” un zirņu “Retrija” mistru. Gatavojām kūdras “gultas” no vīrusiem atveseļoto kartupeļu audzēšanai siltumnīcā. Paguvām ielūkoties arī kartupeļu atveseļošanas laboratorijā, kur atveseļotie kartupeļi tiek pavairoti un uzturēta arī ģenētiskā materiāla kolekcija. Pētniecības centrā nopelnījām sēklas, kuras izmantojām skolas sporta laukuma zālāja piesēšanai.

Lai sajustu lauksaimniecības biznesa elpu, marta beigās piedalījāmies Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva VAKS organizētajā seminārā Valmierā. Kooperatīva agronome Zinta Jansone analizēja iepriekšējās sezonas kļūmes augu audzēšanā un atgādināja pamatprincipus, bez kuru ievērošanas nevar sekmīgi saimniekot. Audzēkņiem saistošas un saprotamas bija arī pesticīdu ražotāju BASF pārstāvju runas, jo teorijas stundās strādājam ar šīs firmas katalogiem un viedtelefonu aplikāciju “Agronoma palīgs”. Guvām ieskatu arī Eiropas valstu pieredzē par starpkultūru ietekmi uz augsnes struktūru un īpašībām. Jauniešus īpaši ieintriģēja DRAUGIEM GROUP runasvīra Jāņa Palkavnieka emocionālā un atraktīvā dalīšanās pieredzē par to, kā mūsu valstī var radoši un draudzīgi attīstīt biznesu.

Lauksaimnieku izstādē 6. un 7.aprīlī Rāmavā skolas stendā čakli strādāja L16 audzēkņi Arvis Pēterēns un Mārtiņš Zemešs. Izdevās labi!

Pirmdien 24.aprīlī viesojāmies agronomu dienestā – Valsts augu aizsardzības dienestā un izpētījām Baltezera kokaudzētavu.

Esam iesējuši dažādu dārzeņu un garšaugu sēkliņas, kuras dīgst kastēs uz agronomijas kabineta palodzēm un gaida plēvi Valērija uzbūvētajam siltumnīcas karkasam. Aicinājums kolēģiem: ja ir lieks kāds aroniju stāds, vai smiltsērkšķu puika un meitene, vai vēl kas tikpat skaists un rudenī paredzami garšīgs – dodiet ziņu un vediet šurp - iestādīsim. Par augu produkcijas daudzveidību skolas dārzniecībā priecāsies arī ēdināšanas pakalpojumu specialitātes audzēkņi, kuri lauksaimniekiem šogad iesnieguši izaudzēt nepieciešamo augu sarakstu.

Paldies L16 grupas audzēkņu vecākiem – jums ir zinātkāri, gudri, čakli, pieklājīgi un dzīvespriecīgi bērni, ar kuriem kopā ir viegli mācīties un strādāt!

Agronomijas skolotāja Sarmīte Audere


http://www.vtdt.lv