PROJEKTI - LEONARDO DA VINCI
  Viss par LEONARDO DA VINCI projektu
ERAF IZM

Projekts kvalifikācijas celšanai
Projekts „Topošo būvniecības un ēdināšanas servisa speciālistu prakse kvalifikācijas celšanai”

18.janvāris 2011.


Jāņmuižas Profesionālā vidusskola 2009./2010.m.g. vidusskolas izglītības programmas „Ēdināšanas pakalpojumi” 3.kursa jaunieši no E7 grupas Oskars Dukāts, Jānis Pokšāns un Kristaps Krišjānis Leonardo da Vinci projekta „Topošo būvniecības un ēdināšanas servisa speciālistu prakse kvalifikācijas celšanai” ietvaros 6 nedēļas no 6.jūnija līdz 18.jūlijam iziet mācību praksi Vācijas pilsētā Osterholz-Scharmbeck.

Jaunieši 5 dienas nedēļā praktizējas populārā pilsētas restorānā „Rumpelstilzchen”. Prakses laikā tiek apgūtas jaunas ēdienu gatavošanas tehnoloģijas, iepazīti vācu tradicionālie ēdieni, kā arī pilsētniekiem ļauts nogaršot Latvijas jauno pavāru ēdienus. Vasarā restorāns organizē dažādus brīvdienu pasākumus, līdz ar to mūsējiem ir iespēja strādāt arī apkalpošanas sfērā. Prakses pirmajā nedēļa notik atikšanās ar pilsētas mēru, kuras laikā notika aktīva diskusija par kopīgo un atškirīgo Vācijā un Latvijā. Sarunā piedalījās arī vietējās avīzes reportieris un fotogrāfs, kā rezultātā Latvijas un Jāņmuižas vārds un jauniešu fotogrāfijas ir iekļuvušas vietējā Vācijas presē. .

Brīvajā laikā jauniešiem tiek organizēta aktīva kultūras programma, kuras ietvaros notiek ekskursijas pa Osterholz-Scharmbeck un 25 km attālo Brēmeni, apmeklēti dažādi muzeji un ūdens atrakciju parks. Puišiem ir nodrošināts neierobežots trenažieru zāles apmeklējums jaunatvērtā fitnesa centrā. Lai ātrāk pārvietotos pa pilsētu, uz visu projekta laiku ir noīrēti velosipēdi.

Leonardo da Vinci projekts apmaksā visus izdevumus – dzīvesvietu, ēdināšanu, rokasnaudu, apdrošināšanu, kultūras programmas aktivitātes, valodas kursus pirms prakses, kā arī visus ceļa izdevumus. Projekta mērķis ir nodrošināt starptautisku pieredzes iegūšanu, kas ļauj salīdzināt Latvijas un Vācijas ēdienu gatavošanas kultūras, kā arī veicināt jauniešu pašapziņas veidošanos.

http://www.vtdt.lv