Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    4. jūnijs 2020.
Vārda diena šodien: Elfrīda, Sintija un Sindija
Rīt: Igors, Margots un Ingvars
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Svētku nedēļas pasākumu atskatsTehnikums
15.novembris 2019.

Lāčplēša diena un svētku nedēļas pasākumu virkne tehnikumā aizsākās 11.novembrī ar kopīgu Sporta dienu Priekuļu sporta kompleksā. Tur jaunieši un skolotāji sacentās “crossfit”, virves vilkšanas, riepas vilkšanas, torņa celšanas, šaušanas, tūrisma aktivitāšu un citās sacensībās.Kā visiem veicās un kuri ieguvuši atzinību par patriotiski sportisko sniegumu, iespējams lasīt ŠEIT.

Vēlāk Cēsu ēkas audzēkņi un arī Priekuļu TE17 grupas audzēkņi un audzinātāja piedalījās Cēsīs Lāčplēša dienas pasākumos, pie Skolnieku rotas pieminekļa, kur spēlēja Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentu Aivaru Radziņu, kā arī uzrunu teica NBS instruktoru skolas komandieris, pulkvežleitnants Vasilijs Gračovs un patruļkuģa ‘’Cēsis’’ komandieris, kapteiņleitnants Juris Sereda. Kā stāsta TE17 grupas audzēkne Samanta: “Pēc uzrunas kopīgi devāmies lāpu gājienā uz Lejas kapiem, kur piemiņas brīdi vadīja Cēsu Sv. Jāņa draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs un kapelāns, Latvijas Baptistu draudžu savienības mācītājs Oļegs Jermolājevs. Tad gājām uz pasākumu Pils parkā, kur kā jau katru gadu pulcējās cēsnieki un kopīgi iededzām sveces Latvijas kontūrā un vērojām multimediālo priekšnesumu ‘’Latvija mēs esam īpaši’’. Pasākumos valdīja īpašas kopības sajūtas, kādas var īpaši izjust tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.”

Valsts svētku nedēļai gatavojušies bija arī dienesta viesnīcas Priekuļos 3.stāva audzēkņi kopā ar skolotāju Līgu Amatnieci akcijā “Izgaismo Latviju svētkos”, veidojot sauli ar aizdegtām svecītēm par godu svētkiem.  Diemžēl laikapstākļi nebija no pateicīgākajiem svecīšu aizdegšanai, jo vējš tās ātri nopūta. Audzēkņi bija neatlaidīgi un 13.novembrī atgriezās pie Latvijas izgaismošanas svētkos. Pie dienesta viesnīcas, vietā, kur mazāk pūta vējš, veidoja sauli un Latvijas rakstu zīmes, tā radot svētku noskaņu.

Trešdien latvisko noskaņu skolā radīja skatuves runas konkurss “Mēs Latvijai!”, kur jaunieši runāja dzeju par Latviju un dzimtenes tēmām. Pēcāk projekta “Latvijas Skolas soma” un patriotiskās nedēļas pasākumu ietvaros tehnikuma zāli ar dzīvo mūziku piepildīja viena no Latvijas spēcīgākajām rokgrupām “Dzelzs vilks”, ļaujot jauniešiem kā mūzikā iespējams integrēt latvju dainas, kas ataino mūsu tautas vēsturi, kultūras iezīmes, ētiskās normas un dzīvesziņu, tā radot spēcīgu muzikālu vēstījumu par latviešu tautu.

Ceturtdien, 14.novembrī Priekuļu tehnikuma vecā korpusa zāli pieskandināja skolotājas Daces Brakšas organizētais konkurss “Es mīlu Tevi, Latvija!” ar Priekuļu un Cēsu komandu piedalīšanos. Pēc konkursa audzēkņi audzinātāja stundā gan Priekuļos, gan Cēsīs pulcējās, lai prezentētu savas Lielvādres jostas gabaliņu. Katra grupas uzdevums bija sameklēt informāciju par piešķirto tēmu un pēc tam stāstīt pārējiem jauniešiem, ar ko īpaša ir Latvija un ar ko latvieši var lepoties katrā no šīm jomām, piemēram, par dabas objektiem, nacionālajiem ēdieniem, kino vai zinātni. Priekuļos teica paldies par dalību akcijā “Lasīt ir stilīgi!”, par sasniegumiem Sporta dienā, par dalību skatuves runas konkursā, kā arī par sasniegumiem angļu valodas olimpiādē.

Paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja radīt svētku sajūtu skolā!


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin