Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    5. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Esmeralda, Edīte, Andžs un Andžejs
Rīt: Anrijs un Arkādijs
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Topošie lauksaimnieki ir nozares lietpratējiPrese
10.oktobris 2019.

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi topošo lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos ieguvuši sudraba medaļas: Kristers Briedis un Reinis Bērziņš augkopībā, Raivis Riekstiņš un Lauris Zaķis lopkopībā.

Konkursa “Augkopība” sudraba medaļas ieguvējs, tehnikuma trešā kursa audzēknis Kristers Briedis stāsta: “Komandā biju kopā ar kursabiedru Reini Bērziņu. Šis mums abiem bija pirmais konkurss. Augkopībā pārbaudīja mūsu zināšanas par kultūraugu sugām, augšņu tipiem, kultūraugu audzēšanas tehnoloģijām, kā arī lauksaimniecības tehniku darba drošību un citām tēmām. Uzsvars tika likts uz sarežģītu teorētisku jautājumu risināšanu un  viedokļa pamatošanu.” Teorētiskie uzdevumi Kristeram un Reinim nav sagādājuši grūtības, mazliet sarežģītāk veicies ar praktisko uzdevumu izpildi. “Bija jānosaka graudu enerģētiskā vērtība un citi graudaugu parametri ar roku,” atzīst Kristers. Vērtējos konkursu kopumā, Kristers secina: “Piemēram, Smiltenes tehnikuma audzēkņiem dažā konkursā bija priekšrocības, jo audzēkņiem skolā pieejama lopu apskate, mums diemžēl šādas iespējas nav. Tādēļ ļoti priecājamies par sudraba medaļu, konkursā kupumā ieguvām 94 punktus no 100 iespējamajiem un no pirmās vietas atpalikām tikai par 0,7 punktiem.”

Konkursa “Lopkopība” sudraba medaļas ieguvēji Raivis Riekstiņš un Lauris Zaķis gan slaukuši govis, gan vērtēja to eksterjeru, analizēja piena pārraudzības rezultātus. “Mums ar krotālijām bija jāapzīmē nesen dzimuši teļi, jaundzimušam teļam bija jāuzvelk sildošā veste, jāanalizē govju barības kvalitāte, jāizvēlas piemērotākie barības un ūdens trauki un jāveic vēl citi uzdevumi”, atzīst Raivis. “Dažus nācās pildīt pirmo reizi dzīvē. Skolotāja skolā bija stāstījusi, piemēram, kā ar jaunāko metodi noteikt, vai govs slimo ar mastītu, bet praktiski tas nebija mēģināts. Pielejot pienam īpašu šķidrumu, tas maina konsistenci, tā var noteikt, vai ir mastīta pazīmes. Daļā uzdevumu nācās improvizēt un pašiem izdomāt, kā tos atrisināt. Līdz šim arī nebija nācies vērtēt govs eksterjeru.”

Puiši uzskata, ka konkursā konkurence bijusi ļoti sīva, jo tika pārstāvētas visas Latvijas lauksaimniecības skolas. Raivis pacilājoši stāsta: “Manuprāt, visus uzdevumus veicām ļoti labi, tāpēc rezultātā izcīnījām godalgotas vietas.”

Skolotāja Sarmīte Audere: ”Spēkošanās bija draudzīga un līdzvērtīga, bet sudraba medaļas ir godam nopelnītas!”

Kristīne Lāce, DRUVA


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin