Priekuļi
Cēsis
Pirmdiena
    23. novembris 2020.
Vārda diena šodien: Zigrīda, Zigfrīda un Zigrīds
Rīt: Velta un Velda
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Audzēkņi viesojas TEC-2 un Enerģētikas muzejāAudzēkņi
29.oktobris 2019.

Lai saistītu teorētiskās zināšanas materiālmācībā un tehniskās mehānikas pamatos ar reāliem procesiem uzņēmumā, pagājušajā nedēļā EE18 un EE19 grupas audzēkņi kopā ar skolotāju Arti Spruģevicu viesojās Rīgas TEC-2 un Enerģētikas muzejā Andrejostā. 

Audzēkņi ekskursijas laikā iepazinās ar TEC konstrukciju, darba režīmiem, darbības principu, izmatoto kurināmo šobrīd un iepriekš; saistību starp kaitīgo izmešu daudzumu un TEC konstrukciju; individuālo un koplietošanas aizsardzības līdzekļu lietošanas nepieciešamību un indivīda riskus un atbildību tos nelietojot.

 Tāpat audzēkņiem bija iespēja apskatīt TEC-2 1 bloku, kas uz to brīdi bija atslēgts (turbīnu, ģeneratoru), paaugstinošo apakšstaciju un TEC-2 teritorijas maketu no putna lidojuma.

 Šī bija lieliska iespēja audzēkņiem pilnveidot zināšanas par lielas energosistēmas darbības principiem, par reaģēšanu slodzes izmaiņu gadījumā, par CO2 kvotām, par soda sankcijām, par ražošanas iekārtu rekonstrukciju nepieciešamību. Jauniešus iepazīstināja ar prakses iespējām koncerna Latvenergo uzņēmumos.

 Savukārt Enerģētikas muzejā audzēkņi pilnveidoja savas zināšanas par elektrības ražošanas, pārvades un patērēšanas pirmsākumiem Latvijā, par ģenerācijas sākumu un attīstību Latvijā. Visiem bija iespēja apskatīt dažādu laiku elektriskās ierīces, mēraparātus, gaisvadu un kabeļlīniju dažādus elementus, darba aizsardzības līdzekļus un vēl citus eksponātus saistītus ar elektroenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un patērēšanu.

 


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin