Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    6. jūnijs 2020.
Vārda diena šodien: Ingrīda, Ardis un Adalberts
Rīt: Gaida, Arnis un Gaidīte
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Topošais lauksaimniecības speciālists no Blomes piedalās konkursāPrese
16.oktobris 2019.

Smiltenes novada Blomes pagasta iedzīvotājs Reinis Bērziņš ir viens no Latvijā labākajiem topošajiem speciālistiem lauksaimniecības nozarē.

Šo titulu un sudraba medaļu jaunietis ieguva jauno profesionāļu meistarības konkursā augkopībā kopā ar komandas biedru Kristeru Briedi no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (apvienotā Priekuļu tehnikuma un Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolas). 

Tajā pašā konkursā zelta medaļas lopkopības prasmju konkursā nopelnīja Smiltenes tehnikuma audzēknes palsmaniete Amanda Būce un Jolanta Ciganska no Salacgrīvas.

 

Konkurss aizved līdz pat fermai

 

Labākos topošos speciālistus lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos “Lopkopība” un “Augkopība” šoruden divās dienās noskaidroja Latvijas Lauksaimniecības universitātes  (LLU) mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce”. Konkursu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar LLU mācību un pētījumu saimniecību “Vecauce”.

 

Augkopības un lopkopības konkursu darba uzdevumus jaunieši veica pāros, parādot gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas, norāda VIAA. Piemēram, augkopībā organizatori pārbaudīja konkursantu zināšanas par kultūraugu sugām, augšņu tipiem, kultūraugu audzēšanas tehnoloģijām, kā arī lauksaimniecības tehniku, darba drošību un citām tēmām.

 

Lopkopības prasmju konkursā jaunie speciālisti demonstrēja zināšanas par liellopu šķirnēm, teļa un govs dzīves cikliem un to labturību dažādos dzīves posmos un citiem jautājumiem, kā arī veica praktiskus uzdevumus fermā.

 

Zināšanas noderēs, sākot saimniekot pašam

 

Pēc Blomes pamatskolas absolvēšanas Reinis Bērziņš iestājās Priekuļu tehnikumā (tagadējā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā), lai mācītos par būvtehniķi, taču toreiz grupu nenokomplektēja un Reinis sāka mācīties otro izvēlēto prioritāti “lauku īpašumu apsaimniekotājs”  un to nenožēlo.

 

Tagad Reinis ir jau priekšpēdējā, 3. kursā un saprot, ka mācās to, ko grib un kas patīk – lopkopību, augkopību, fermu mehanizāciju un tamlīdzīgi. Turklāt vēl vairāk – jaunietim ir nodoms pēc tehnikuma pabeigšanas sākt saimniekot Blomes pagastā, kur viņa vecvecākiem bija zemnieku saimniecība, kas juridiski gan ir likvidēta, bet zeme 17 hektāru lielā platībā dzimtai pieder joprojām. Par to, kā ar projektiem varētu piesaistīt starta kapitālu saimniekošanas uzsākšanai un ko konkrēti saimniecībā darīt, piemēram, kādu ganāmpulku audzēt, šobrīd vēl ir pāragri runāt, atzīst Reinis. Taču viens gan viņam ir skaidrs, – pilsētā nav, ko darīt.

 

Par konkursu Reinis saka: “Interesanti! Jauna pieredze”. Uzdevumus jaunietis vērtē kā vieglus. Atbildēm konkursa organizatori esot atvēlējuši trīs stundas, bet viņš ar komandas biedru ticis galā 45 minūtēs. Nokļūdījušies vienīgi jautājumā par sausnas procentu zaļbarībā, un šī kļūda maksājusi zelta medaļas.

 

FOTO: Blomēnietis, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 3. kursa audzēknis Reinis Bērziņš ar komandas biedru izcīnījis sudraba medaļu jauno profesionāļu meistarības konkursā augkopībā. Foto: SANDRA PĒTERSONE

 

ZIEMEĻLATVIJA: Sandra Pētersone


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin