Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    21. septembris 2019.
Vārda diena šodien: Modris, Matīss un Mariss
Rīt: Mārica, Maigurs un Māris
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Kulinārā meistarklase "Latvijas kulinārā mantojuma saglabāšana"Audzēkņi
6.jūnijs 2019.

4.jūnijā projekta “Latvijas Skolas soma“ ietvaros, ēdināšanas pakalpojumu speciālistu E16, E17, E18 kursu audzēkņi skolotājas Daces Stīpnieces vadībā piedalījās tehnikumā organizētajā kulinārijas meistarklasē. Tēma – latviešu senču ēdienu gatavošana mūsdienīgā izpildījumā.Meistarklasi vadīja skolas absolvents, Latvijā pazīstamais šefpavārs Ingmārs Ladigs.

Viņš atbalsta Latvijas kulinārā mantojuma saglabāšanu, augstu vērtē mūsdienu latviešu virtuves saukli "vietējais, dabiskais un sezonālais produkts", izceļ bioloģiskos produktus no vietējām mazām saimniecībām.

Šefpavārs pastāstīja par tradicionāliem latviešu ēdieniem, īpašajām ēdienu pagatavošanas, pasniegšanas un ēdienu baudīšanas tradīcijām. Audzēkņi guva zināšanas par ēdienu pagatavošanas tehnoloģiju un redzēja, kā attīstoties latviešu valodai, laikmetam līdz mainījušies ēdienu nosaukumi.

Praktiskajā daļā, strādājot pēc šefpavāra dotajām receptēm, pagatavojot auksto uzkodu, pamatēdienu un desertu, bija ietverti daudzi šī brīža sezonālie produkti.

Iedvesmojoties no Ingmāra Ladiga stāstījuma un praktiskiem darbiem, audzēkņi noteikti veicinās mūsu senču recepšu saglabāšanu, jo latviešu ēdienu kultūra ir daļa no mūsu tautas unikālajām tradīcijām.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook   Twitter   draugiem.lv

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: priekulu.tehnikums@pt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin