Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    23. janvāris 2021.
Vārda diena šodien: Grieta un Strauta
Rīt: Krišs, Ksenija un Eglons
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Ekskursija "Amatas novada kultūrvēsturiskās pērles”Audzēkņi
29.maijs 2019.

28.maijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros latviešu valodas - literatūras skolotāja Dace Gabriša mudināja L18/M18 grupas audzēkņus apskatīties apkārt, ielūkoties Amatas novadā, apzināties kultūras mantojumu un izprast tā estētiskās kategorijas: skaistais-neglītais, cildenais-zemiskais, traģiskais, dramatiskais; to vēsturiskumu un mūsdienīgumu.„Lai dotos uz priekšu, ir jāizpēta pagātne!” teikusi Melānija Vanaga, latviešu tautas likteņgaitu hronikas „Veļupes krastā” (kas ir pamats dokumentālajai filmai „Melānijas hronika”) autore. Bijušā Spāres-Doles pamatskolas ainava un tajā esošais Melānijas Vanagas muzejs sniedz skaudras liecības par 1941.gada 14.jūnija jeb masu deportācijas notikumiem ne vien visas latviešu tautas, šīs apkaimes ļaužu, bet arī vienas inteliģentas žurnālistu ģimenes dzīvē, atspoguļojot stāstu par nesalaužamu garu, par dzimtenes, dabas un dzīves mīlestību.

„Mežabrāļi - nacionālo partizānu bunkurs” aizved uz 1945.gada padomju okupēto Latviju, uz nelielu bruņotu cīnītāju grupu (mežabrāļu) partizānu kara metožu cīņu ar padomju varu. Iepazīstot iekārtoto bunkuru ar mežabrāļu izmantoto priekšmetu un ieroču ekspozīciju, ieklausoties apkopotajās mežabrāļu videointervijās, ir iespēja sajust tā laika dramatismu un atbalsis mūsdienās.

Amatas novada kultūrvēstures izpēti noslēdz Āraišu arheoloģiskā parka izglītojošā orientēšanās spēle „Izlaušanās cauri laikmetiem,” apvienojot pagātni, tagadni un nākotni, ļaujot ikvienam nostiprināt savas prasmes un zināšanas, mudinot sadarboties, veicinot veselīgu sāncensību, bagātinot pieredzi.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin