Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    20. septembris 2020.
Vārda diena šodien: Ginters, Marianna un Guntra
Rīt: Modris, Matīss un Mariss
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Sadarbība pilnveidos iespējasPrese
18.janvāris 2018.

DRUVA / Jānis Gabrāns

Sadarbosies. Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs un `Amazone grupa` īpašniece un valdes locekle Baiba Mikāla paraksta simbolisko līgumu, kas abām pusēm ļaus sadarboties vēl aktīvāk. Foto: Indars KrieviņšPriekuļu tehnikumā parakstīts nozīmīgs sadarbības līgums ar Latvijas uzņēmumu “Amazone grupa”, kas jau 25 gadus sekmīgi darbojas lauksaimniecības nozarē – tirgojot tehniku, strādājot lauksaimniecībā un apmācot klientus.

Līguma parakstīšanā piedalījās uzņēmuma īpašniece un valdes locekle Baiba Mikāla, kā arī Jānis Vītols, “Amazone grupa” uzņēmuma SIA “Precīzo tehnoloģiju skola” valdes priekšsēdētājs, Priekuļu tehnikuma absolvents.Tehnikuma un uzņēmuma sadarbība nav jaunums, tā bijusi jau daudzus gadus, bet līdz šim tā bijusi džentlmeniska vienošanās, tagad nodomi oficiāli noformēti. Līgums paredz plašu sadarbību mācību, tehnikas piegādes jomā, kā arī kopīgu darbu profesionālās izglītības programmas precīzajās tehnoloģijās, kas tiktu akreditēta, lai mācītu lauksaimniecībā strādājošos.

Tehnikuma direktors Imants Kupčs norādīja, ka ir ļoti būtiska sadarbība ar uzņēmējiem, kuri tirgo un apkalpo tehniku, tehnoloģijas, kuri rosina mācīt ne tikai tehnikuma jauniešus, bet arī apkārtējos lauksaimniekus: “Lauk­saim­nie­cības tehnika strauji attīstās, kļūst komplicētāka, ienāk modernās tehnoloģijas, tāpēc mācības nepieciešamas visiem, un tehnikuma bāze tam ļoti piemērota. Esam ieinteresēti savus skolotājus sūtīt uz šo uzņēmumu gūt pieredzi, praksi uzņēmuma servisos, pastrādāt ar modernu tehniku, ko nopirkt nevarēsim. Pēc šādām nodarbībām pedagogam būs cita atdeve arī tehnikumā, mācot audzēkņus, viņš būs daudz zinošāks.”

Priekuļu tehnikuma direktora vietniece izglītības jautājumos Gunta Beperščaite pastāstīja, ka ar uzņēmuma atbalstu jau realizēti daudzi projekti un ir lielas ieceres nākotnei. Viena no tām – Priekuļu tehnikumā veidot lauksaimniecības un lauksaimniecības tehnikas centru, kurā piedāvāt mācības iespējas reģiona zemniekiem.

“Prieks, ka “Amazone grupa” saskata izglītības būtisko lomu Latvijas tautsaimniecības izaugsmē, kurā liela vieta ir lauksaimniecībai. Esam sākuši veidot kopīgu programmu par precīzajām tehnoloģijām, uzņēmums palīdz risināt mācībspēku jautājumu, mēs palīdzēsim ar bāzi, kur veikt mācības. Svarīgas ir pedagogu mācības, šobrīd virzām projektu, lai mācītu ne tikai mūsu tehnikuma, bet visus skolotājus, kas pasniedz ar lauksaimniecības tehniku saistītās zinības, uzsvaru liekot tieši precīzajām tehnoloģijām, kas nākotnē ieņems arvien būtiskāku vietu.”

Stāstot par sadarbību ar Prie­kuļu tehnikumu, Baiba Mikā­la atzina, ka abām pusēm ir daudz kopīga: “Mēs ticam tam, ko darām, arī viņi tic tam, ko dara. Mūsu sadarbība ir labs piemērs, kā jāsadarbojas privātajam sektoram ar publisko. Ir lietas, ko mēs savā uzņēmumā nezinām, bet zina tehnikuma speciālisti, un otrādi – ir lietas, ko nevar nodrošināt tehnikums, bet varam mēs. Sa­dar­bība jau devusi labus rezultātus. Viens no tiem ir Latvijas tehnikumu audzēkņu dalība starptautiskos konkursos. Neesam liela industriālā valsts, bet nostājamies tām līdzās ar savu intelektu un zināšanām.”

No uzņēmējiem nereti dzirdams, ka profesionālo skolu absolventi nav pietiekami sagatavoti, nespēj iesaistīties darba tirgū. B. Mikāla norāda, ka valstī situācija ļoti atšķirīga: “Ir skolas, kuru beidzēji ir ļoti labi sagatavoti, un Priekuļu tehnikums pilnīgi noteikti ir viena no tām. Diemžēl ir arī ne tik pozitīvi piemēri. Katrai izglītības iestādei ir iespēja noteikt savu virzību un audzēkņu sagatavotības latiņu, Priekuļiem šī latiņa uzlikta ļoti augstu, un tur šo nosacījumu sekmīgi realizē.”

Bijušais absolvents Jānis Vītols uzsvēra tehnikuma vadības vēlmi mācību iestādi nemitīgi pilnveidot, lai skola būtu konkurētspējīga: “Atbalstāma ir skolas vēlme sadarboties ar “Amazone grupa”, lai varētu apgūt visu jaunāko, kas notiek nozarē. Ir apsveicami, ka skola vēlas iet roku rokā ar nozari, lai audzēkņi, beidzot mācības, būtu konkurētspējīgi. Pieaugot pasaulē pieprasījumam pēc pārtikas, ir tikai viens risinājums – lauksaimniecības tehnikai jākļūst efektīvākai, tas liek attīstīt tehnoloģijas, un ir nepieciešami speci­ālisti, kas prot ar tām rīkoties.”

I.Kupčs skaidroja, ka Priekuļu tehnikumam kā profesionālās izglītības centram ir trīs prioritārie virzieni – mašīnzinības, lauk­saim­niecība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, un visi šie virzieni arvien vairāk saplūst. To apliecināja arī tehnikuma direktora vietnieks attīstības jomā Aleksandrs Ļubinskis, atgādinot bijušā Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa savulaik pausto, ka tuvākajos 20 – 30 gados daudzas no profesijām, ko šobrīd māca profesionālajās skolās, vairs neeksistēs: “Tas bija drosmīgs paziņojums, bet realitāte arvien vairāk apliecina šo vārdu patiesību. Nemitīgi notiek digitalizācija, robotizācija, mēs tehnikumā esam tam gatavi. Mums ir IKT nozare, ir lauksaimniecība, ir mašīnzinības, un pilnīgi droši, ka tās viena bez otras nepastāvēs. Šī kombinācija ļauj mums būt soli priekšā, un tagad ir svarīgi neapstāties, bet sekot , lai jauno arvien vairāk piedāvātu arī citiem.”


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin