Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    30. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Vitolds un Lolita
Rīt: Alīda un Jūsma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Prakses pirmā diena Vācijā, Brēmenes pilsētāTehnikums
12.janvāris 2018.

Pēc lidojuma no Rīgas uz Brēmeni sarežģītos laika apstākļos (stiprs sānvējš) lidojuma laikā, mēs tehnikuma 7 audzēkņi un pavadošais skolotājs V.Kriškalns, laimīgi esam nokļuvuši Brēmenē kur mūs sagaidīja ERASMUS Programmas Projekta vadītājs Wouter Groet k-gs un viņa pavadošā persona Viktors Bauma k-gs. Aizvedot mūs uz dzīves vietu (dzīvokli) praktikantus sadalīja pa istabiņām. Saskaņojām nākošās dienas darba kārtību, kuras galvenais mērķis bija prakses līguma noslēgšana un darba vietas atrašanās vietas noskaidrošana, kā arī iespēja nokļūt uz prakses vietu un atpakaļ uz dzīves vietu.Automehāniķu prakses vietas ir divas, viena vieta ir serviss kurā strādā divi puiši Mārtiņš Kokarēvičs Ab14 un Ričards Kočkers Aa14, kuriem jau pirmajā darba dienā bija jāizņem no automašīnas motors kopā ar pārnesumu kārbu. Šai prakses vietā komunikācija notiek krievu un vācu valodā, bet tas nenozīmē, ka nav jāmācas angļu valoda ERASMUS Projekta ietvaros, jo šis projekts paredz, ka katrs projekta dalībnieks paralēli apgūst arī angļu valodu. Otra mehāniķu prakses darba vieta ir mazs serviss kurā praktikantiem no Latvijas ir labas atsauksmes. Tur prakses vieta ir Sandim Vīksnam Aa14, kurš ir arī visaktīvākais no praktikantiem kurš apgūst angļu valodu un tā ir šīs prakses vietas vienīgā sarunvaloda, jo neviens no praktikantiem nezin vācu valodu.

Pavāru prakses praktikantu darba vietas ir divas, kur viena ir suši bārā Sandim Ivanovam E15 un armēņu-gruzīnu restorānā "Achtamar" strādā Samanta Lauma Sarkane E15, kuras prakses darba laiki pakļauti darba specifikai, tas ir apmeklētājiem. Abi praktikanti aktīvi mācas angļu valodu ERASMUS Projekta ietvaros, neskatoties uz to, ka abās darba vietās sarunvaloda ir krievu valoda.

Ar celtniecības darbiem saistītu praksi kura saistīta galvenokārt ar galdniecību ir praktikantiem Kristeram Vigulim BN14 un Valteram Beļajevam BN14, kuri kopā strādā vienā prakses vietā un darbi kas jāveic ir dažādi, kā galdniecību saistītus darbus, tā arī cetniecībā saistītus darbus. Sarunvaloda darba vietā ir angļu valoda, un viens darbinieks no firmas, kurš pēc puišu teiktā ir saistīts ar viņiem, var sazināties krievu valodā.

Mācības ERASMUS Projekta ietvaros angļu valodā ir nosacījums, lai varētu sazināties prakses darba vietā atbilstošā angļu valodas pielietošanas līmenī, un praktikanti un prakses vietas darba vadītāji savstarpēji viens otru nepārprastu. Tas nenozīmē ka katru gadu būs iespējams sazināties tajā valodā kuru pārzin praktikants labāk, bet sarunvaloda starp prakses projekta vadītāju un praktikantu notiekas vienīgi angļu vai vācu valodā.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin