Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    5. augusts 2020.
Vārda diena šodien: Osvalds un Arvils
Rīt: Askolds un Aisma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Par pieredzēto jauno automehāniķu sacensībās VaršavāTehnikums
23.maijs 2017.

Laikā no 14. Līdz 20.maijam valsts konkursa “Jaunais automehāniķis 2017” pirmo trīs vietu laureāti kopā ar saviem skolotājiem devās pieredzes bagātā braucienā, kas sevī iekļāva gan Eiropas mēroga sacensības jaunajiem automehāniķiem, gan pelnītu atpūtas braucienu uz Vāciju kā balvu jau Latvijā iegūtajām godalgotajām vietām.Vissvarīgākais pasākums notika pirmdien, kad norisinājās sacensību “Jaunais automehāniķis” Eiropas mēroga fināls kopā ar studentiem no Lietuvas un Polijas. Sīvā cīņā un konkurencē pildot uzdevumus, kas sarežģītības ziņā līdzinās reāliem autoservisa ikdienas uzdevumiem, no deviņiem finālistiem tika noskaidroti trīs uzvarētāji. 1.vietu ieguva Lietuvas komandas pārstāvis, 2.vietu izcīnīju es, 3.vietu – Latvijas komandas pārstāvis no Kandavas lauksaimniecības tehnikuma. Interesanti, ka 2. un 3.vietu izšķīra vien 0,5 punkti. Tas norāda, cik finālistiem ir tik līdzīgas zināšanas un ka nepieciešama ļoti punktuāla vērtēšana, lai tos varētu salīdzināt savā starpā. Vislielākās grūtības man sagādāja uzdevumi saistībā ar automašīnas elektroiekārtu diagnostiku, pieslēdzot tai diagnostikas stendu, nolasot sistēmas kļūdas un nosakot bojājuma raksturu.

Visiem konkursantiem bija jāizpilda tādi uzdevumi kā sajūga diska deformācijas diagnostika un remonts, bremžu sistēmas ar elektronisko stāvbremzi pareiza montāža, dzinēja turbokompresora elementu bojājumu un to cēloņu diagnostika un vērtēšana, cilindru bloka galvas blīves pareiza izvēle un uzstādīšana, automašīnas virtuālā labošana, izmantojot Car Mehanic Simulator, automašīnas Citroen C4 Grand Picasso gaisa kondicioniera sistēmas diagnostika un labošana, ESP sistēmas sensoru diagnostika automašīnai Renault Scenic un 20 jautājumu teorētisko zināšanu tests. Katra uzdevuma izpildei tika dots laiks 20 min.

Nākamajās dienās mums bija iespēja apmeklēt gan apjomīgo ElringKlinger rūpnīcu Štutgartē, kas nodarbojas ar tādu komplicētu dzinēja komponentu kā cilindru bloka galvas blīvju ražošanu, gan Mercedess, gan Porsche muzejiem, kas nebeidz pārsteigt apmeklētājus ar savu dažādības pārpilno ekspozīciju, informācijas pieejamību un suvenīru veikaliņiem.

Izsaku milzīgu pateicību visiem Priekuļu tehnikuma profesionālo mācību priekšmetu skolotājiem, taču īpaši pateikties gribu skolotājiem, kas uzņēmās iniciatīvu un veltīja savu brīvo laiku manai sagatavošanai. Paldies skolotājam A.Tilakam, kura vadībā tika pavadītas neskaitāmas mācību stundas, gan atkārtojot jau iegūtās zināšanas, gan uzzinot daudz jauna un R.Rusmanim, kurš sagatavoja mani uzdevumam par cilindru bloka galvas blīves pareizu izvēli un uzstādīšanu!

Šeit gribu pieminēt, ka skolotāja centībai būs rezultāts tikai tad, ja skolēns pats būs centīgs, zinot gribošs, entuziasma un reizēm fanātisma pārņemts. Tāpēc saviem draugiem, vienaudžiem un skolēniem iesaku izvēlēties nākotnes profesiju saistībā ar sev atbilstošām interesēm. Nebaidieties uzstādīt lielus mērķus, esiet optimisma, gribasspēka, centības un neatlaidības piepildīti pat tad, kad visam gribas atmest ar roku, jo tieši šajos brīžos izšķiras jūsu nākotne!

Patiess paldies Priekuļu tehnikumam un kompānijai InterCars Latvija par iespēju piedalīties braucienā. Pateicoties šim braucienam, esmu paplašinājis savas profesionālās zināšanas, uzzinājis, kā notiek profesionālā apmācība Vācijā, ieguvis jaunus draugus un kontaktus tālākām mācībām, nostādījis jaunus mērķus un viennozīmīgi pavadījis labi un lietderīgi laiku.

Aa13 grupas audzēknis Audars Kārlis Klints


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin