Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    5. augusts 2020.
Vārda diena šodien: Osvalds un Arvils
Rīt: Askolds un Aisma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Sudrabs un bronza GēteborgāPrese
6.decembris 2016.

Diāna Kārkliņa / DIENA

Latvijas jaunie profesionāļi ieguvuši augstas godalgas konkursā EuroSkills 2016 Zviedrijā

Deviņas medaļas – tāds ir Latvijas jauniešu guvums lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016, kas no 1. līdz 3.decembrim norisinājās Gēteborgā Zviedrijā. Konkurss notiek katru otro gadu (pamīšus ar pasaules mēroga jauno profesionāļu sacensībām WorldSkills) un pulcē profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus no daudzām valstīm, kuri praktiski apliecina savas prasmes izvēlētajās profesijās. Šogad uz Zviedriju devās 12 Latvijas jauniešu komanda, un deviņi no viņiem ieguva godalgas.Vislabāko rezultātu – otro vietu, sudraba medaļas un nomināciju Best of the Nation – ieguva topošās apģērbu modelētājas un izgatavotājas Ieva Blūma no Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas un Kate Stroža no Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola.

Bronzas medaļas izcīnīja skatlogu noformētāja Linda Vilka no Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas, mēbeļu galdnieks Reinis Gusts no Cēsu Profesionālās vidusskolas un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns, kurš profesiju apgūst Priekuļu tehnikumā.

Savukārt medaļas par izcilību saņēma pavāre Kristiāna Šteinfelde (Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums), grafiskā dizainere Anete Aizbalte (Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola), elektriķis Andis Lācis (Rīgas Valsts tehnikums) un web lapu dizainers Igors Novickis (Rīgas Tehniskā koledža).

Vēl trīs mūsu konkursanti – viesmīlis Anrijs Eglītis no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un IKT speciālisti Andrejs Anaņevičs no Liepājas Valsts tehnikuma un Guntis Graudiņš no Priekuļu tehnikuma – gan šoreiz palika bez godalgām, tomēr kopumā Latvijas komanda 28 valstu konkurencē pēc vidējo punktu skaita kopvērtējumā ieguva augsto astoto vietu.

Latvijas komandas panākumus par izciliem sauc arī komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes locekle un Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās. «Ar katru gadu šīs sacensības kļūst aizvien sarežģītākas un augstākas savās prasībās, jo valstu konkurence, darba apjoms un sarežģītības līmenis palielinās. Mūsu uzdevums tāpēc ir atlasīt pašus labākos, nodrošināt viņiem augstākā līmeņa sagatavošanās procesu un pilnveidot profesijā nepieciešamās prasmes. Ar šādu starptautisku konkursu palīdzību mēs veicinām konkursantu izcilību un veidojam nākotnes projekcijas viņu tālākajā karjerā,» D. Traidās saka un piebilst, ka tikpat nozīmīgs konkurss ir arī dažādu nozaru ekspertiem, kas piedalās jauno speciālistu sagatavošanā, jo šādi viņi var izplatīt tālāk informāciju par tehnoloģiju attīstību un nākotnē nepieciešamajām prasmēm attiecīgajās jomās.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin