Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    15. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Egons, Egmonts, Egija, Henriks un Heinrihs
Rīt: Hermīne un Estere
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Jaunieši dodas uz profesiju olimpiskajām spēlēm “EuroSkills 2016”Prese
29.novembris 2016.

Dodoties ceļā. `Euroskills2016` Latvijas komanda pirms izlidošanas uz Zviedriju. Foto: no albumaAnda Dzenža / DRUVA

Šodien, 29.novembrī 12 Latvijas talantīgākie jaunieši dodas uz Gēteborgu Zviedrijā, lai lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 demonstrētu savas prasmes 35 valstu konkurencē. Konkursā sacentīsies 450 dalībnieki 35 profesijās, un konkursa norisi vēros teju 40 000 vispārējo un profesionālo skolu audzēkņi un citi interesenti.“Piedalīšanās Eiropas mēroga konkursā EuroSkills jauniešiem sniedz iespēju ne tikai gūt personīgus panākumus, bet arī prezentēt savas valsts profesionālās izglītības līmeni, salīdzināt savas profesionālās spējas daudzvalstu mērogā, demonstrēt izcilību un vairot profesionālās izglītības pievilcību. Arī šogad Latvijas komanda gatavošanās periodā ir uzrādījusi ļoti labus rezultātus un gaidām brīdi, kad mūsu jaunieši varēs demonstrēt savu profesionalitāti starptautiskā līmenī,” atklāj Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA direktore.

EuroSkills konkurss norisināsies no 1. līdz 3.decembrim, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā paziņos Eiropas labākos katrā profesijā, notiks 4. decembrī.

Konkursu organizē, lai popularizētu izcilību un celtu profesionālās izglītības prestižu visā pasaulē. Paralēli konkursa norisei notiek dažādi pasākumi, piemēram, paraugdemonstrācijas, kurās apmeklētājiem būs iespēja iejusties dažādās profesijās, izglītības līderu forums, kurā diskutēs par prasmēm nākotnē, kā arī konference par rūpniecības nozarei nepieciešamajām profesijām un citi pasākumi.

Sīvā konkurencē starp teju 35 valstu labākajiem cīnīsies 12 jaunie talanti no Latvijas, tostarp arī Priekuļiem un Cēsīm. Viņu vidū informācijas un komunikācijas tehnoloģijas speciālists Guntis Graudiņš no Priekuļu tehnikuma, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns no Priekuļu tehnikuma un mēbeļu galdnieks Reinis Gusts no Cēsu Profesionālā vidusskolas.

Konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules līmeņa konkursu WorldSkills. Iespēja startēt kādā no šiem konkursiem jauniešiem ir tikai reizi dzīvē. Starptautiskajos konkursos Latvija ir pārstāvēta sešas reizes un katru gadu ir labi panākumi, piemēram, iepriekšējā konkursā EuroSkills iegūtas divas zelta un četras izcilības medaļas, bet 2015.gada konkursā WorldSkills – četras izcilības medaļas.

Jauno profesionāļu gatavošanos un dalību konkursā EuroSkills 2016 līdzfinansē Eiropas Sociālā fonda projekts „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin