Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    24. septembris 2020.
Vārda diena šodien: Agris un Agrita
Rīt: Rodrigo un Rauls
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Profesionāļu konkursā “EuroSkills 2016” Latviju pārstāvēs Priekuļu tehnikuma absolvents Krišjānis JurānsPrese
16.augusts 2016.

Valmieras Ziņas

Ceturtdien, 11.augustā, Valmierā norisinājās Lauksaimniecības tehnikas mehāniķu atlases konkurss, lai noteiktu Latvijas pārstāvi dalībai jauno profesionāļu konkursā “EuroSkills 2016”, kas šogad notiks Gēteborgā, Zviedrijā no 30.novembra līdz 4.decembrim. Konkursā piedalījās Priekuļu tehnikuma absolventi Krišjānis Jurāns un Jānis Ozols, kuri ieguva pirmo un otro vietu nacionālajā konkursā 2015.gadā. Atlasē uzvarēja Krišjānis Jurāns.Daļu atlases konkursa uzdevumu jaunie profesionāļi veica Valmierā, SIA “Agritech” telpās, savukārt otrajā konkursa dienā jaunieši devās uz Kuldīgas novada Padures pagasta Deksni, kur uzdevumus pildīja SIA “Amazone” telpās.

Konkursa uzdevumi ietvēra traktora hidrosistēmas pārbaudi, motora diagnostiku un elektroiekārtu pārbaudi. Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja SIA “Agritech” lauksaimniecības nodaļas servisa inženieris Andrejs Dreimanis, konkursantiem bija jāiepazīst konkrētais tehnikas modelis un jāatrod vairāki defekti, kas tika radīti mākslīgi. Uzdevums mērķis bija pārbaudīt dalībnieku spēju lasīt tehnisko dokumentāciju un secināt, kādēļ nedarbojas bojātie mezgli, kā arī novērst bojājumus.

Konkursā piedalījās Priekuļu tehnikuma absolvents Jānis OzolsAtlases konkursu rīkoja un finansiāli atbalstīja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), piesaistot kā partnerus profesionālās skolas un darba devējus. Kā norādīja VIAA vecākā eksperte Inta Āne, konkursa uzdevums ir popularizēt profesionālo izglītību un veidot ciešāku saikni starp izglītību un darba tirgu.

“Lai sagatavotu jauniešus konkursam, nepietiek ar skolā iegūtajām zināšanām un prasmēm, tādēļ ir ļoti svarīgi viņiem gūt praktisku pieredzi uzņēmumos, kur ir pieejamas atbilstošas iekārtas un darba vide. Savukārt skolas, piesakot savus absolventus dalībai konkursā, gūst priekšstatu, kas būtu jāmaina un jāuzlabo savās mācību programmās. Rīkojot konkursu, aicinājām kļūt par partneriem vairākus uzņēmumus, taču atsaucība nebija liela. Tādēļ esam ļoti pateicīgi konkursa partneriem SIA “Agritech” un SIA “Amazone”, kas ļāva izmantot savu darbinieku zināšanas un pieredzi, kā arī infrastruktūru un tehniku konkursa organizēšanai,” uzsvēra I.Āne.

Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2016” šogad sacentīsies 500 jaunie profesionāļi no 30 Eiropas valstīm. Viņi uz globālās skatuves apliecinās savas prasmes 38 profesijās. Latvijas nacionālās komandas konkursanti 2016. gada jauniešu profesionālās meistarības konkursā “EuroSkills” startēs šādās profesijās: skatlogu noformētājs; apģērbu modelētājs un izgatavotājs; grafiskais dizainers; web lapu izstrādātājs; lauksaimniecības tehnikas mehāniķis; pavārs; viesmīlis; elektriķis; mēbeļu galdnieks; informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālists.

Katras profesijas konkursam no Latvijas tiek gatavoti divi vai trīs pārstāvji. Kā skaidroja I.Āne, šis ir dārgs un garš process, kas ilgst aptuveni pusgadu un ilgāk. Tas vainagojas ar atlases konkursu, kurā tiek noskaidroti katras profesijas pārstāvji, kas iekļūst valsts komandā.

Lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesijas konkursā dalībai “EuroSkills 2016” Latvija gatavoja divus pārstāvjus, ko atlasīja nacionālajā konkursā, kas norisinājās 2015.gadā. Dalībai šajā konkursā arodskolas varēja pieteikt savus audzēkņus vai absolventus. Konkurss norisinājās Rāmavā lauksaimniecības tehnikas izstādes laikā. Konkursā pirmās divas vietas ieguva Priekuļu tehnikuma absolventi Krišjānis Jurāns un Jānis Ozols.

I.Āne pastāstīja, ka gatavošanās pasākumi abiem puišiem noritēja gandrīz gadu. Tika arī padziļināti apgūta angļu valoda, jo visa tehniskā dokumentācija un konkursa norise būs angļu valodā. Ļoti būtiski, ka pašreizējais darba devējs “Konekesko” atbalsta jauniešu dalību konkursā, ļaujot viņiem apmeklēt kursus un mācības.

Priekuļu tehnikuma direktora vietniece izglītības jomā Gunta Beperščaite norādīja: “Tehnikums konkursā “EuroSkills” iesaistās jau otro reizi. 2014.gadā mūsu absolvents Roberts Lācis ļoti veiksmīgi piedalījās šajā konkursā lauksaimniecības tehnikas mehāniķa disciplīnā. Viņam pietrūka tikai trīs punktu līdz trešajai vietai. Novēlam veiksmīgu startu arī Krišjānim Jurānam konkursā Gēteborgā!”

Atlasē dalībai Eiropas jauno speciālistu konkursam `EUROSKILLS 2016` lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem uzvarēja Priekuļu tehnikuma absolvents Krišjānis JurānsKrišjānis Jurāns pastāstīja, ka konkursā piedalīties viņu pierunājuši bijušie pedagogi no Priekuļu tehnikuma. “Ikdienā esmu ļoti aizņemts, ir grūti atrast laiku citām nodarbēm. Tomēr esmu priecīgs, ka nolēmu piedalīties konkursā, jo gatavošanās procesā esmu apguvis jaunas zināšanas un prasmes, kas noder arī ikdienas darbā. To, ko mēs iemācāmies, neviens mums nevar atņemt.”

Jānis Ozols, pārstāvot Priekuļu tehnikumu, ir piedalījies jau iepriekš dažādos konkursos, piemēram, aršanas sacensībās. Taču pirmo reizi viņš piedalījās tehnikas remontēšanas konkursā, tādēļ Jānim šis bija jauns izaicinājums. “Mani ieinteresēja citu tehnikuma audzēkņu pieredze, kas bija piedalījušies šajā konkursā. Tādēļ es piekritu iesaistīties sacensībā. Esmu nesen beidzis skolu. Šī man bija lieliska iespēja gūt praktisku pieredzi darbā ar tehniku.”


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin