Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    5. aprīlis 2020.
Vārda diena šodien: Vija, Vidaga un Aivija
Rīt: Zinta, Vīlips, Filips un Dzinta
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Latvijas jauno amatnieku konkursā otro vietu iegūst Priekuļu tehnikuma audzēkņiPrese
27.maijs 2016.

Publicitātes foto Publicitātes foto Valmieras Ziņas

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu — jauno amatnieku — ceļojošā kausa izcīņas konkursā “Sienas krāsošana un dekoratīvā apmetuma uzstrādāšana” šogad pirmo vietu izcīnīja Daugavpils Būvniecības tehnikums, otrajā vietā ierindojās Priekuļu tehnikums, trešajā – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Laidzes teritoriālā struktūrvienība, informē Dagnija Dižbite-Svarinska, SIA “Sakret” sabiedrisko attiecību konsultante.Simpātiju balvas saņēma Lielplatones speciālā internātpamatskola, Jelgavas Tehnikums un PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”.

No 21. līdz 22.aprīlim Liepājā notika PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un būvmateriālu ražotājiem SIA “Sakret”, SIA “Aeroc” un SIA “Monier” organizēts konkurss profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem vecumā no 17 līdz 23 gadiem ar mērķi veicināt profesionālās izglītības attīstību un popularizēt būvniecības profesiju. Šogad konkursā piedalījās audzēkņi no astoņām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm: Jelgavas Tehnikuma, PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikuma”, PIKC “Liepājas Valsts tehnikuma”, PIKC “Rīgas Valsts tehnikuma” Laidzes teritoriālās struktūrvienības, Priekuļu tehnikuma, Rīgas Celtniecības koledžas, Lažas speciālās internātpamatskolas, Lielplatones speciālās internātpamatskolas.

VISC Tālākizglītības un projektu nodaļas vadītājas vietniece Dace Ozoliņa uzsver: “Esmu gandarīta, ka uzņēmuma “Sakret” iecere par profesionālās izglītības pilnveidi ir kļuvusi par ikgadēju valsts mēroga konkursu jaunajiem amatniekiem. Šis konkurss atbalsta un veicina profesionālās izglītības iestāžu darbības mērķa sasniegšanu — sagatavot jaunos speciālistus darbam. Ne mazāk svarīgi — tas popularizē būvniecības profesijas, palielinot jauniešu interesi par profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības programmām šajā nozarē.”

D.Ozoliņa atzīmē, ka konkursa ietvaros jaunieši rada paliekošas vērtības: “Iegūst ne tikai jaunieši, bet arī izglītības iestāde, kurā notiek konkurss. Šogad jaunie amatnieki PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” veica mācību korpusa 4. stāva koridora un mācību kabinetu sienu apdari. Pērn PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā konkursanti veica izglītības iestādes 2. stāva koridora sienas apdares darbus.”

“Darba devēju un izglītības iestāžu sadarbība ir atslēga, lai jaunajam profesionālim būtu tieši tās prasmes un zināšanas, kas ir vajadzīgas darba tirgū. “Sakret” kā būvmateriālu ražošanas nozares līdera pienākums ir investēt nākotnes darbiniekos, piegādātājos un sadarbības partneros, tāpēc jau 12 gadu sadarbojamies ar profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Mūsu darbinieki lekcijās dalās zināšanās par jaunākajiem materiāliem un to pielietošanu, kā arī atbalstām skolas ar produkciju, lai zināšanas var pielietot praksē,” stāsta SIA “Sakret” komercdirektors Juris Grīnvalds. “Konkursa pievienotā vērtība ir ne tikai papildu iespēja nostiprināt apdares darbu iemaņas, bet arī attīstīt sadarbības prasmes, kas ir ļoti svarīgas būvniecībā,” uzsver J. Grīnvalds.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija veikt sienas apdari ar gatavo dekoratīvo apmetumu — ķieģeļu imitāciju — un plaknes apdari ar divu krāsu gatavo, dekoratīvo apmetumu, un sienas plaknes un rāmja krāsojumu atbilstoši konkursa uzdevumā norādītajiem izmēriem.

Lai noskaidrotu meistarīgāko komandu, būvniecības nozares darba devēju un profesionālo organizāciju pārstāvju žūrija vērtēja jauno amatnieku darba kvalitāti, precizitāti, zināšanas, darba drošības ievērošanu un citus aspektus.

Sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotājs SIA “Sakret” kopš 2004. gada, sadarbojoties ar citiem nozares spēlētājiem, profesionālas izglītības iestādēs, kas sagatavo jaunos būvniekus, organizē lekcijas, profesionālās meistarības konkursus un ekskursijas uzņēmuma ražotnē.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin