Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    29. novembris 2020.
Vārda diena šodien: Ignats un Virgīnija
Rīt: Andrievs, Andrejs un Andris
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Bibliotēkas jaunumiTehnikums
1.aprīlis 2016.

"Šis ir stāsts par kaķi. Par vienkāršu kaķi un viņa neparasto ceļojumu. Un vēl šis stāsts ir par mājām, par māju sajūtu, kas mums katram ir ļoti svarīga. Arī kaķim. Vairāk neko neteikšu. Pārējais ir jāizlasa. Kad būsi izlasījis, es ļoti ceru, ka varēsi uz katru kaķi paraudzīties mazliet citādām acīm."

Čomiņš, šis caurcaurēm latviešu runcis, nejauši nokļūst otrā Latvijas malā. Pārbijies un badā, viņš tomēr nolemj doties mājup - un ceļā brašo kaķi gaida daudzi piedzīvojumi.Nepilni trīs gadi (1939—1941) Torņakalna mālderzeļļa Matīsa Birkena dzīvi apmet kājām gaisā. Puisi, kurš lielā mērā mīt grāmatu pasaulē, priecīgs remontē dzīvokļus, meklē īsto meiču, kuru mīlēt uz mūžu, apkārtējo notikumu centrifūga ierauj pašā virpuļa serdē, liekot uz sevi paskatīties pilnīgi citām acīm. Par to arī Māra Bērziņa romāns “Svina garša” — par varoņiem nepiedzimst. Bet gadās, ka par tādiem kļūst visikdienišķākie ļaudis.

Vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” devītais romāns. Romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” jaunākais darbs — Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” – par pagājušā gadsimta 70.- 80. gadiem Triju paaudžu sieviešu — meitas, mātes un mātesmātes — likteņu vijums ir kā cieši sapīta bize.

M. Zālītes romāns ir autobiogrāfiska bērnības atmiņu grāmata, kurā autore tēlo atgriešanos kopā ar ģimeni mājās no Sibīrijas 20. gadsimta 50. gadu otrajā pusē un dzīvi Latvijā 50.-60. gadu mijā. Grāmatas centrālā ass ir piecgadīgās Lauras un viņas vecāku – 1941.gada jūnijā izsūtīto bērnu - traumatiskā pieredze, kas tik daudzus gadu desmitus ģimenes iekšienē glabāta un klusēta. Ar bērna acīm skaudrums vēl satriecošāks – nepārejošas bailes no bada, bailes no vēlreizējas izsūtīšanas.

Kā pārveidot savu dārzu par ainavisku ekosistēmu, kurā, sadarbojoties ar dabu, lietderīgi izmanto dabas resursus, vienlaicīgi ietaupot pašam sev darbu? Grāmata “Gajas dārzs” sniedz izsmeļošas atbildes uz šo jautājumu. Gajas dārza gudrība balstās uz permakultūras principiem. Permakultūras būtība ir sadarboties ar dabu, nevis cīnīties pret to. Permakultūras dārzā elementi izveidoti tā, lai katrs elements pildītu vairākas funkcijas (piemēram, ogulāju un augļu koku žogi) un, lai katru vajadzību (ēnu, pārtiku, vēja aizsardzību) pildītu vairāki dārza elementi. Permakultūra ir ilgtspējīgas dārzkopības un lauksaimniecības sistēma, kuru var pielāgot jebkurai kulturālai videi. "Gajas dārzs" kopš tās iznākšanas vairākus gadus bijusi vispirktākā permakultūras grāmata pasaulē. Beidzot arī Latvijas dārzniekiem būs pieejama skaidri un bagātīgi apraksti par permakultūras būtību, principiem, un piemēriem.

Autori grāmatā snieguši jaunākās ziņas par uzturvielām, aprakstījuši dažādu slimību profilaksi un ārstēšanu ar diētām, devuši nekārtno diētu – badošanās, makrobiotikas un veģetārisma kritisku vērtējumu un uzturā lietojamo produktu raksturojumu. Grāmatā ievietotas uzturproduktu ķīmiskā sastāva tabulas.

Augļkopība Latvijā ir perspektīva lauksaimniecības nozare, kurā kopš 20.gadsimta beigām notikušas nozīmīgas pārmaiņas. Pagājis vairāk nekā 50 gadu, kopš tika izdota plaša mācību grāmata, kas ietver gan augļkopības teoriju, gan praksi. Jūsu rokās ir izdevums, kas var aizpildīt šo būtisko robu. Grāmata ir pieredzes bagātāko Latvijas augļkopības zinātnieku un praktiķu kopdarbs. Grāmata sākas ar Latvijas augļkopības zinātnes vēsturisko pārskatu. Tālāk tā sniedz dziļāku ieskatu augļaugu bioloģijā un bioķīmijā, to veģetatīvajā attīstībā, ziedu un augļu attīstības procesos. Tiek analizēta vides ietekme uz augiem un apskatīti praktiski risinājumi, kā mazināt augu stresu. Atsevišķa nodaļa veltīta augļaugu ziemcietībai. Grāmata domāta visiem augļkopjiem Latvijā un ieteicama kā mācību līdzeklis augļkopības studentiem vidējās un augstākajās mācību iestādēs.

Romāna darbība risinās mūsdienu Lielbritānijā, kur, izrādās, līdzās cilvēku pasaulei pastāv arī aizraujoša un baisa burvju pasaule, kurā uz dzīvību un nāvi notiek cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem. Šādā sarežģītā vidē aug romāna galvenais varonis Neitans Birns, kurš visur izrādās svešais starp savējiem, jo ir ļoti neparasts zēns – pa pusei baltasinis, pa pusei melnasinis. Zēns ir bārenis – viņa māte ir mirusi, bet savu tēvu viņš nekad nav sastapis. Viņš dzīvo kopā ar vecomāti, pusmāsām Džesiku un Deboru un pusbrāli Aranu. Neitans atrodas ļoti sarežģītā savas dzīves posmā: viņam jāatrod sava identitāte, jāiegūst īpašās burvju spējas un jāiepazīst pirmā mīlestība.

Kate fano par Saimonu Sniegu.

Nu labi, visa pasaule fano par Saimonu Sniegu.Bet Katei fanošana ir dzīves jēga, un viņai tā lieliski padodas. Kopā ar dvīņumāsu Rīnu Kate jau bērnībā aizrāvās ar grāmatu sēriju par Saimonu Sniegu. Tā meitenes pārdzīvoja mātes aiziešanu.Dodoties uz koledžu, Rīna paziņo, ka negrib dzīvot vienā istabā ar māsu. Kate tiek pie īgnas istabas biedrenes ar apburošu puisi; pie daiļliteratūras pasniedzējas, kura uzskata fanstāstus par civilizētās pasaules galu; pie izskatīga kursabiedra, kas grib runāt tikai un vienīgi par rakstīšanu... Un viņa nepārtraukti raizējas par savu mīlošo, trauslo tēti, kurš līdz šim nekad nav bijis pavisam viens.

Kā Kate spēs izdzīvot, neturoties pie rokas māsai? Vai viņa ir gatava veidot pati savu dzīvi? Un vai viņa vispār to vēlas, ja tas nozīmētu atstāt Saimonu Sniegu?

Rakstnieka, literatūrzinātnieka, kultūras žurnālista Arno Jundzes “Bergs & relikviju mednieki” ir pirmais latviešu kriptotrilleris .Dievs uzrunāja Mozu un ieaicināja viņu mākonī, kur Mozus palika četrdesmit dienas. Viņi abi nespēja iedomāties, kādas sekas tas izraisīs… Jau gadu tūkstošiem ticības fanātiķi un reliģiskie ordeņi, diktatori, lielvalstu slepenie dienesti, dēkaiņi un zemiski bandīti, ejot pāri līķiem, cenšas atrast pravieša Mozus aprakstīto Liecības šķirstu, noslēpumainos kristālus un īpašo priestera tērpu, kuru uzvelkot, iespējams sazināties ar Augstāko. Daži tic – viņi meklē svētās relikvijas, bet citi ir pārliecināti – Mozus tautieši redzējuši citplanētu supertehnoloģijas, kas spēj izraisīt vadāmas zemestrīces un uguns viesuļus, gluži kā 21. gadsimta klimatiskie ieroči. Šo samudžināto sazvērestību spēs atrisināt tikai viņš – profesionālais basketbola leģionārs un miesassargs Ronalds Bergs. Viņa dzīvība ir briesmās, jo Bergu vajā visi. Tomēr arī Bergam ir cietas dūres, savāda humora izjūta un savs slepenais ierocis – Linda Mīļā. Kad vajadzēs nolaupīt Venēcijas Svētā Marka bazilikā noslēpto teitoņu kartes daļu – palīdzēt spēs tikai viņa. Ja vien neiesprūdīs šaurā bezizejā. Vecās Derības praviešu mīklas, teitoņu ordeņa slepenie plāni, Ahnenerbe noslēpumi, nacionālboļševiki, lielvalstu militārie projekti, asinis stindzinoša pakaļdzīšanās Romā un neticams fināls kādā Kurzemes mazpilsētā.

Romāna autore Sallija Grīna lasītājam atklāj ļoti neparastu mūsdienu pasaules ainu, kurā mums līdzās, izrādās, dzīvo un par varu cīnās arī baltasiņu un melnasiņu burvji. Grāmatas galvenais varonis Neitans Birns ir neparasts jaunietis: viņa māte ir baltasiņu ragana, bet tēvs – varenākais melnasiņu burvis. Neitana dzīvē ir iestājies sarežģīts posms, kad viņam jāiepazīst savas īpašās burvju spējas, jāatrod labākais draugs Gabriels un jāglābj mīļotās meitenes Annalīsas dzīvība. Un, protams, jāiepazīst tēvs, kuru Neitans ir saticis tikai vienreiz. Autorei romānā izdevies meistarīgi apvienot spraigu un negaidītiem pavērsieniem bagātu sižetisko līniju ar iejustu vēstījumu par tēva un dēla nebūt ne vienkāršo attiecību veidošanos, kā arī pirmās mīlestības sarežģīto jūtu pasauli.

Iztēlojieties, ka jums piedāvā šādu iespēju: ieņemiet tableti, un nodzīvosiet vienu žilbinošu nedēļu, kurā jums būs viss – nauda, baudas, spēks, slava, izcilas prāta spējas un jūs mīlēs, pat dievinās visi cilvēki, ar kuriem sastapsieties. Bet pēc nedēļas jūs mirsiet.

Šādu izaicinājumu pieņem Melvina Bērdžesa darba “Deva” varonis Edams. Romāna darbība norisinās salīdzinoši tuvā nākotnē, kas tomēr satraucoši atgādina mūsdienas. Ir samilzuši sociālie konflikti, ļaudis ir neapmierināti ar pastāvošo iekārtu, un jauniešu vidū ir ļoti aktuāli ļauties jaunās narkotikas, dēvētas par Nāvi, kārdinājumam...

Suns, kas atgriežas no kapa... Atvienota telefona zvans... Cilvēks ar divām ēnām... Baisas vaimanas naktī... Šīs un vēl citas rēgainas parādības sastopamas sešos klasiskos stāstos, kas sarakstīti Viktorijas laikā un pārstāstīti šajā krājumā, lai intriģētu un valdzinātu arī mūsdienu lasītājus. Uzdrīksties spert soli spoku un pirmatnēju baiļu valstībā!

Sarežģīts un īpatnējs M. Bērdžesa romāns, ir daudzšķautņains un spilgts narkotiku atkarībā nonākušu jauniešu grupas attēlojums. Vēstījums skan dažādās balsīs – lasītāju uzrunā gan paši narkotiku gūstā nonākušie, gan viņu draugi, kuri tos vēro no malas un cenšas aizkavēt tuvojošos traģēdiju. Šī grāmata domāta visiem – kā tēviem, lai viņi labāk saprastu savus bērnus, tā arī tēvu nesaprastajiem bērniem.

Dzintara Tilaka jaunākā grāmata ir visnotaļ reālistisks stāsts, ja vien… Ja vien tajā mistiskā kārtā neparādītos kāds labdabīgs un dāsns… Spoks? Rēgs? Lai kā viņu dēvētu, pats galvenais – viņš uzdāvina Almastantei viņas pašas veco aku, pilnu ar Martell, kuru smeldams neizsmelsi! Turklāt šim smalkajam franču konjakam piemīt arī unikālas dziednieciskas īpašības... Lūk! Te ir jautājums – kā jūs rīkotos? „Kārtīgam latvietim viss ir buntītēs.

Kā to visu sasaista kopā Džeikoba Greja romāns "Zvērači"? Blekstouna agrāk bija plaukstoša metropole, bet noziedzības vilnis, kas Tumšajā vasarā pāršalca pilsētu, daudz ko mainīja tās iedzīvotāju likteņos. Krā, palicis bez vecākiem, jau astoņus gadus mitinās kopā ar kraukļiem. Zēns pats brīnās, kā viņš spēj saprast kraukļu valodu, jo pārējiem cilvēkiem to balsis izklausās pēc parastām putnu klaigām. Ar laiku viņš atklāj, ka pilsētā dzīvo arī citi zvērači – tie, kuri spēj sarunāties ar zvēriem un putniem. Daži no tiem ir labi, bet daži ne. Un reiz pienāk brīdis, kad Krā ir jāstājas pretī draudīgā zirnekļu pavēlnieka Audējvīra varai, lai glābtu sevi, draugus un pilsētu.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin