Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    28. oktobris 2020.
Vārda diena šodien: Ninona, Antoņina, Oksana un Ņina
Rīt: Laimonis, Elvijs, Elva, Elvis un Laimis
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Tikšanās ar absolventiemTehnikums
23.marts 2016.

Priekuļu tehnikumā uz tikšanos ar jaunajiem ekotūrisma speciālistiem tika uzaicinātas 2 mūsu skolas absolventes - T10 grupas audzēkne Jana Kājiņa un Tv12 grupas audzēkne Elīna Tilaka. Abas jaunietes pēc skolas absolvēšanas strādā tūrisma nozarē. Jana darbojas apmācību centrā „Pakalnieši”, bet Elīna strādā Priekuļu novadā par Tūrisma darba organizatoru. Abas jaunietes pastāstīja par darbu tūrisma jomā, par nepieciešamajām īpašībām un prasmēm, lai veiktu šo darbu un atbildēja uz audzēkņu uzdotajiem jautājumiem.Jana pastāstīja par darbu apmācību centrā „Pakalnieši”. Viņa vada nodarbības bērniem un jauniešiem, pavadot tos pastaigā pa mežu un pastāstot par meža dzīvniekiem un augiem. Ekskursantiem ir iespēja savākt dabas materiālus, lai vēlāk tos izmantotu radošajās darbnīcās, veidojot no tiem dažādus suvenīrus - ideju pietiek. Interesenti var aptaustīt arī meža dzīvnieku ādas vai noteikt dzīvniekus pēc galvaskausiem.

Jana pastāstīja, ka jaunajiem speciālistiem ir jābūt gataviem strādāt ar jauno paaudzi. Darbs ar bērniem ir grūts, tas prasa lielu enerģiju, jo jaunā paaudze ir ļoti kustīga, arī zinātkāra. Ir jāmāk atbildēt gan uz viņu daudzajiem un dažādajiem jautājumiem, gan noturēt viņu uzmanību. Tāpēc viņa pilnveido savas zināšanas, kā arī mācās kaut ko jaunu, lai varētu nodarboties arī ar to, kas pašai patīk.

Elīna dalījās atmiņās par to, kā veicās mācoties skolā un pastāstīja par saviem pienākumiem, strādājot pašvaldībā.

Jautājumu Elīnai bija daudz. Tehnikuma audzēknēm šķiet, ka mācībās pats grūtākais ir sastādīt biznesa plānu. Uz šo Elīna atbildēja, ka ja savlaicīgi tiek darīti darbi, arī biznesa plāns ir sastādāms. Strādājot Priekuļu novada pašvaldībā Elīnai jau ir bijusi pieredze vadīt praktikantu darbu. Elīna atzina, ka tas esot bijis pārbaudījums, tikko pašai sākt darbu un jau vadīt kvalifikācijas praksi nākamajiem Ekotūrisma speciālistiem. Visas trīs, gan Elīna, gan abas praktikantes esot veiksmīgi ar saviem darbiem tikušas galā un ir apmierinātas.

Tehnikuma audzēknes uzdeva jautājumus arī par to kā tiek atalgots darbs pašvaldībā, vai mācības Priekuļu tehnikumā Elīnai bija noderīgas meklējot darbu. Uz to Elīna atbildēja, ka ar darbu un atalgojumu ir apmierināta un noteikti Priekuļu tehnikumā gūtas zināšanas, Ekotūrisma speciālista kvalifikācija ir bijusi izšķirošā, lai atrastu darbu Priekuļu pašvaldībā.

Paldies abām absolventēm par jauko stāstījumu un izbrīvēto laiku šai tikšanās reizei.

Gunta Beperščaite, Minjona Buča


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin