Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    5. augusts 2020.
Vārda diena šodien: Osvalds un Arvils
Rīt: Askolds un Aisma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Latvijas pedagogi papildina zināšanas par holokausta izglītību Pasniedzēji
9.marts 2016.

Laikā no 24.februāra – 3.martam  22 vēstures un sociālo zinību skolotāji no dažādām Latvijas vispārējās, profesionālās un speciālās izglītības iestādēm devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Izraēlu, lai piedalītos ikgadējos profesionālās pilnveides kursos par Holokausta izglītību, vēršanos pret antisemītismu un diskrimināciju. Kursos ik gadu piedalās arī Ž.Lipkes memoriāla darbinieki un augstskolu pārstāvji. No Priekuļu tehnikuma kursos kā klausītājs piedalījās skolotājs Aivars Kalnietis.Pirms došanās uz Izraēlu ar 2016.gada Latvijas delegācijas pārstāvjiem svinīgā pasākumā Izglītības un zinātnes ministrijā tikās Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē, Izraēlas tālākizglītības centra Yad Vashem pārstāve Noa Sigal un Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks, Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses (International Holocaust Remembrance Alliance – IHRA) delegācijas vadītājs Kārlis Eihenbaums.

Vērtējot pedagogu pieteikumus par dalību profesionālās kompetences pilnveides kursos, tika ņemtas vērā pedagogu iespējas mācīt vairākus mācību priekšmetus, piemēram, “Pasaules vēsture”, “Latvijas vēsture”, “Sociālās zinības”, “Ētika”, “Politika un tiesības”, “Kulturoloģija” pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības posmā vairākās vispārējās izglītības iestādēs. Pieteikumus izvērtēja darba grupa, kurā iesaistīti Rīgas Ebreju kopienas, Valsts izglītības satura centra un Vēstures skolotāju biedrības deleģēti pārstāvji.

Šāda veida profesionālās pilnveides kursi tiek organizēti jau sesto gadu. Latvijas skolu pedagogiem, kā arī muzeju darbiniekiem un augstskolu pārstāvjiem šī ir lieliska iespēja apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, kas sniedz būtisku atbalstu jauniešu un sabiedrības izglītošanā par holokaustu, vēsturisko ebreju kopienu Latvijā un ebreju tautai aktuāliem jautājumiem. Plānots, ka vizītes laikā kursu dalībnieki tiksies ar Latvijas vēstnieku Izraēlā Andri Vilcānu, apmeklēs holokausta piemiņas vietas un Yad Vashem memoriālu, kurā notiks lekcijas par holokausta izglītību piemiņu un pētniecību.
Profesionālās pilnveides kursus organizē Holokausta tālākizglītības centrs Yad Vashem Jeruzalemē ar Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA atbalstu. Kursu organizēšanā piedalās Izraēlas vēstniecība Latvijā, sadarbojoties ar IZM.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin