Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    20. septembris 2020.
Vārda diena šodien: Ginters, Marianna un Guntra
Rīt: Modris, Matīss un Mariss
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  D14 grupas mācību ekskursija uz firmu “ZZ Dats”Audzēkņi
9.februāris 2016.

Trešdien un ceturtdien (03.02 un 04.02) D14 grupas jaunieši, kopā ar skolotāju I.Simkeviču, devās uz vienu no Latvijas vadošajiem IT jomas uzņēmumiem “ZZ Dats” Rīgā. “ZZ Dats” ir Informācijas tehnoloģiju izstrādes risinājumu uzņēmums kurš lepojas ar to, ka ir 100% Latvijas uzņēmums. Šogad firmai aprit 20 gadu jubileja un tas pavisam noteikti var lepoties ar pakalpojumiem kurus izmanto Latvijas pašvaldībās un teju vai ikviens no mums var izmantot ikdienā.Sākumā audzēkņi tika iepazīstināti ar firmu, primārajiem uzdevumiem un programmām, kuras izstrādātas pēdējo 20 gadu laikā. Tad sekoja neliels tests, jo D14 grupas audzēkņiem bija uzdots mājasdarbs - apskatīt un izzināt patstāvīgi, kas ir “ZZ Dats” un ar ko tas nodarbojas. Nedaudz vēlāk uzņēmuma darbinieks Juris pastāstīja par to, kāpēc vajadzīga droša programmatūra, kā tādu izveidot un nedaudz arī par to, kā pārbaudīt, vai programmatūra ir droša. Pēc šīs prezentācijas tika dota spēle, kurā galvenais uzdevums bija atrast kļūdas programmatūrā. Pirmie divi, kuri tika galā ar uzdevumu, ieguva nelielas balviņas.

Pēc pusdienu pārtraukuma notika lekcija par serveriem, to, kādas tehnoloģijas tiek izmantotas lai uzturētu “ZZ Dats” sistēmu funkcionējošu, un kā izveidot pareizas diska nodalījumu kopijas virtuālajās mašīnās. Tika apskatīti reālie serveri, kuri atrodas firmā. Nobeigumā par savu darbu pastāstīja Iveta Krastiņa (Personāla vadītāja). Viņas uzdevums bija izskaidrot, kas ir svarīgi, ja vēlas strādāt šajā firmā, ko prasa, ja tiec uzaicināts uz interviju. Tika uzdots uzdevums, kurā bija jāizpēta par savu profesiju sniegtie reāllaika darba sludinājumi, jāizvērtē savas prasmes un jānoskaidro, uz ko vēl tiekties. Tika paskaidrots cik daudz par personu liecina viņa sociālo portālu lapas, piemēram, facebook u.c.

Firma “ZZ Dats” mācību ekskursijā sniedza iespēju topošajiem datorsistēmu tehniķiem aplūkot un izvērtēt vidi, kāda iespējams būs viņu topošajās darba vietās. Liels paldies skolotājai Inesei Simkevičai, par ekskursijas noorganizēšanu!

Lana Briede


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin