Priekuļi
Cēsis
Otrdiena
    11. augusts 2020.
Vārda diena šodien: Olga, Zita, Liega un Zigita
Rīt: Vizma un Klāra
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  D14 grupa konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”Audzēkņi
17.novembris 2015.

Jau septembra otrajā pusē mūs ieinteresēja informācija par Zemkopības ministrijas un biedrības “Zaļās mājas” organizēto konkursu, kurā apvienota aktīva kopā būšana un apkārtnes izpēte. Pēc divu mēnešu darba un gaidīšanas ir rezultāts ­ 2.vieta vidusskolu grupā!Grupā vienojāmies, ka pētīsim koka izmantošanu Priekuļu pagastā. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš (2.oktobris) tuvojās ļoti ātri, tāpēc izveidojām atsevišķas grupas, kuras apmeklēja vairākus uzņēmumus, intervēja Priekuļu pagasta mežzini un komunālās saimniecības vadītāju, apskatīja koka skulptūras.

Grupa “velobraucēju” iepazinās ar uzņēmumiem, kas savu mājvietu raduši Priekuļu lidlaukā. Izrādās, ka šie uzņēmumi nosaka koku stresa un vitalitātes līmeni un veselību, ar modernu tehnoloģiju palīdzību veic biotopa kartēšanu un realizē dažādus projektus ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Daļa no mums iepazinās ar mēbeļu ražošanu no Latvijas dižkoka - ozola, bet vēl citi apmeklēja Purmaļus, kur vietu atraduši vairāki uzņēmumi, kas no koka ražo dažādu produkciju - paletes, putnu būrīšus, mēbeles, malku, šķeldu kurināšanai.

Iegūto informāciju apkopojām un prezentējām, izveidojot koku, kurā dažādu koku lapu veidā tika apkopoti interesantākie fakti, intervijās iegūtā informāciju, mūsu pašu domas par to, kur koku var izmantot. Aprakstus par redzēto rakstīja Ričards Plakanis, Lana, Elīza un Jolanta. Pēdējās dienās pirms projekta iesniegšanas 410.kabinetā gāja karsti… Bez Lanas, Klaida un Leilas informācija tā arī būtu palikusi tikai mūsu pašu zināšanai. Paldies direktoram, kurš personīgi nogādāja projektu Zemkopības ministrijā Rīgā, palīdzot ietērpt koku lapās!

Līdz 2.novembrim jāgaida konkursa rezultāti - šajā laikā tikai reizi pa reizītei pasapņojām par balvu (tā likās pietiekami nopietna) - godalgoto vietu ieguvējiem 300 vai 450 eiro transporta izmaksu segšana ekskursijai. Par konkursā iesniegto projektu skaitu mums nebija nekādas informācijas.

Un tad ziņa - esam godalgoto vidū 10.-12. klašu grupā, kurā tikuši iesniegti 12 projekti. Līdz ar šo jauko ziņu arī ielūgums uz noslēguma pasākumu Mežaparkā 6.novembrī, kurā tika godināti uzvarētāji.

Noslēguma pasākumā apskatījām Mežaparka estrādi, iepazināmies ar dažādiem veidiem, kā koku izmanto Latvijas uzņēmēji, papriecājāmies pa “Ziliem brīnumiem” un nedaudz panervozējām, jo iegūto vietu uzzinājām tikai tad, kad Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un žūrijas priekšsēdētājs Ēriks Hānbergs nosauca mūs kā 2.vietas ieguvējus. Pasākumā piedalījāmies arī radošajās darbnīcās ar improvizācijas teātri, iemēģinājām roku koku stādīšanā un izmēģinājām dažādas spēles, kas gatavotas no koka.

Tagad plānojam, kādā ekskursijā doties - 450 Eiro ir mūsu rīcībā!

D14 grupas audzēkņi un audzinātāja Zanda Dubova


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin