Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    5. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Esmeralda, Edīte, Andžs un Andžejs
Rīt: Anrijs un Arkādijs
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Vēlas apceļot LatvijuPrese
19.oktobris 2015.

 Vilinoša ir konkursa balva. Priekuļu tehnikuma datortehniķu kursa audzēkņi Elīza Voitkeviča, Jolanta Ivanova, Lana Briede un Klaids Krūmiņš neslēpj, ka konkursa rezultātā top īpašs koks. Foto: Māris BuholcsLiene Lote Grizāne / DRUVA

Priekuļu tehnikuma jaunieši piedalās Zemkopības ministrijas izsludinātajā konkursā “Meži mūsu bagātība” un pēta, kā notiek kokapstrādes mūsdienīga izmantošana.

Jaunieši Elīza Voitkeviča, Jolanta Ivanova, Lana Briede un Klaids Krūmiņš stāsta, ka devušies uz Priekuļu pagasta uzņēmumiem, kuri strādā meža vai kokapstrādes jomā. Atklājies, ka turpat skolas tuvumā netrūkst interesantu uzņēmumu, kas patiešām pēta meža labklājību, pārstrādā koku vai no tā kaut ko ražo.Cēsnieks Klaids Krūmiņš teic, ka visinteresantākā bijusi viesošanās mēbeļu ražošanas uzņēmumā, kurš no kvalitatīva ozolkoka ražojot fantastiskas un pat ekskluzīvas mēbeles.

“Tas bija liels pārsteigums, turklāt sapratām, ka īsta koka mēbele nestāv klāt no Polijas ievestām skaidu plākšņu mēbelēm. Interesanti likās arī citi uzņēmumi, kuri no koka ražo dažnedažādākās lietas, sākot no parastiem koka paliktņiem vai putnubūrīšiem, kas arī nepieciešami, beidzot ar smalkākām lietām,” domās dalās jaunietis. Lana Briede stāsta, ka viņai visnoderīgākais šķita pats process, kurā kursa biedri varēja būt kopā un darboties ārpus ierastās mācību vides.

“Interesanta bija viesošanās lidlaukā, kur uzzinājām, ka ir aparatūra, lidmašīnas, kas fotografē mežus no augšas un pārbauda meža labklājību,” teic Lana.

Jaunieši atklāj, ka galvenā balva no ministrijas ir finansiāls atbalsts, lai ar autobusu varētu doties ekskursijā pa Latviju. Jaunieši jau lemj, vai interesantāka būtu Kurzeme vai tomēr Latgale. Domas mainās, bet visi atzīst, ka labprāt dotos ekskursijā. Jaunieši teic, ka būtu lieliski uzvarēt.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin