Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    23. janvāris 2021.
Vārda diena šodien: Grieta un Strauta
Rīt: Krišs, Ksenija un Eglons
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Salidojums Priekuļu tehnikumāPrese
9.jūlijs 2015.

Marta Liepkalne, ViA studente / Druva

Priekuļos piektdienas vakars bijis gana rosīgs un skaļš. Uz salidojumu pulcējās Priekuļu tehnikuma beidzēji un pedagogi.

Vairāk nekā tūkstotis absolventu un skolas darbinieku 3. jūlija vakarā satikās tehnikuma stadionā, kur aizvadīja skaļu un jautru atkalsatikšanos. Atbraukuši bija gan mācību iestādi tikko absolvējušie jaunieši, gan cilvēki sirmām galvām.Viens no pasākuma vecākajiem apmeklētājiem bija Modris Kreilis. Viņš uz salidojumu atbraucis līdzi meitai, taču arī pats četrus gadus pavadījis tehnikumā. "Šeit iestājos tālajā 1940. gadā. Toreiz katrā klasē uzņēma 40 zēnus, nevienu meiteni. Pēc kāda laika valstī ienāca krievi, tad arī vācieši. 1944. gada pavasarī te ierīkoja slimnīcu un mums nācās mācīties pagastmājā. Arī vieta, kur dzīvot, bija jāmeklē pašiem, jo no kopmītnēm tikām padzīti." Modris Kreilis skolu nepabeidza, jo 1944. gadā kopā ar pārējiem klases puišiem tika iesaukts armijā. "Par atmiņām varētu sarakstīt vairākas grāmatas tieši tik daudz te ir piedzīvots. Savā ziņā šī skola bija īpaša te bija gan labi skolotāji, gan slikti, gāja patiesi interesanti. Ļoti labi atceros bioloģijas stundas, kuras tolaik pasniedza skolotājs Lainis. Es biju laucinieks, kurš ticis pilsētā, tāpēc brīžiem biju ļoti kluss. Kā skolotājs ko jautāja, pilsētniekiem uzreiz bija roka augšā, taču es nekad roku necēlu. Pienāca reize, kad uz jautājumu atbildēt nespēja neviens un skolotājs lika atbildēt man. Protams, atbildi nezināju un par to saņēmu divnieku. Uz liecības arī bija divnieks, taču izaugu par bioloģijas zinātņu doktoru," smejas Modris Kreilis. Viņš atzina, ka tādu klasi, kāda bijusi viņam, otru būtu grūti atrast, jo, spītējot kara grūtībām, no klasesbiedru pulciņa izauguši četri zinātņu doktori. "Biju atbraucis arī uz simts gadu jubileju, gājām gājienā, tikai žēl, ka no manas klases vairs neviens nav palicis," atmiņās dalās Modris Kreilis.

"Ir liels prieks satikt bijušos kursabiedrus, pasmieties un parunāt, uzzināt, ko kurš sasniedzis un paveicis," stāsta Jānis, kurš tehnikumā apguvis lauksaimniecības mehāniķa specialitāti. Viņš atzina, ka atmiņas vēl esot pārāk svaigas un atšķirt, kuras ir tās nozīmīgākās, varēšot tikai pēc gadiem. "Vēl nav pagājuši pat piecpadsmit gadi, kopš absolvēju Priekuļu tehnikumu. Vienu varu teikt droši lai cik jautri arī būtu gājis stundās, ārpus skolas notika lielākā jautrība. Dzīve kopmītnēs, stundu bastošana un draudzība, manuprāt, atmiņā paliks vienmēr," tā Jānis.

Priekuļu tehnikumu absolvējuši ļoti daudzi Latvijā ievērojami cilvēki ne tikai veiksmīgi uzņēmēji un nozaru speciālisti, bet arī mūziķi un mākslinieki. Kā pastāstīja tehnikuma direktors Imants Kupčs, salidojuma laikā tā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties un apskatīt arī dažādas izstādes, ko veidojuši bijušie skolas skolotāji un absolventi. "Tehnikuma telpās bija iespējams apskatīt divas gleznu izstādes, kuras veidoja bijušais tehnikuma skolotājs Leons Staris un pašreizējais skolotājs Lauris Šķēle. Arī bibliotēkā bija apskatāma ļoti interesanta mācību grāmatu izstāde tāds kā ekskurss cauri visiem gadiem ar grāmatām, kas izdotas tehnikumā un kuru tapšanā palīdzējuši arī mūsu mācībspēki." Visiem salidojuma apmeklētājiem bija iespēja ne tikai aplūkot paveikto un sasniegto muzejā izvietotajā ekspozīcijā, bet arī piedalīties audzēkņu pašpārvaldes rīkotā ekskursijā pa skolas telpām, darbnīcām un dienesta viesnīcu.

Pēc garās dienas absolventi nodevās lustīgai ballei, kurā nu jau par ieradumu kļuvis, ka par mūziku gādā paši skolas absolventi. "Sākot no 1998. gada par mūziku atbild mūsu absolventi, kuri ir dziedājuši tehnikuma vokāli instrumentālajā ansamblī. Arī operdziedādājs Jānis Apeinis nodziedāja divas dziesmas no operas "Nabucco"," pastāsta Imants Kupčs.

"Salidojumi tiek galvenokārt veidoti, lai absolventi varētu satikties un izrunāties gan parunāt paši, gan dot ieteikumus mācību iestādes darbam un novērtēt tehnikuma paveikto. Tāpat informējam par tehnikuma piedāvājumu un iepazīstinām ar tā darbību, tā popularizējot profesionālo izglītību un programmas, ko piedāvājam. Esam arī ievākuši mūsu absolventu uzņēmēju kontaktus, lai nākotnē veicinātu sadarbību," tā direktors.

Nākamais salidojums gaidāms 2020.gadā, kad Priekuļu tehnikums atkal vērs durvis bijušajiem audzēkņiem.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin