Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    5. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Esmeralda, Edīte, Andžs un Andžejs
Rīt: Anrijs un Arkādijs
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Plāno likvidēt Ērgļu Profesionālo vidusskoluPrese
13.janvāris 2015.

LETA

Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar šī gada 1.septembi plāno likvidēt Ērgļu profesionālo vidusskolu, to pievienojot Priekuļu Tehnikumam, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.

Vidusskolā 2014.gada 1.oktobrī mācījās 167 izglītojamie. Kopējais izglītojamo skaits vidusskolā pēdējos četros gados ir bijis zem 200. Šajā mācību gadā izglītības iestāde īsteno sešas izglītības programmas. Ņemot vērā, ka vidusskolai valsts budžeta finansējums ir atkarīgs no izglītojamo skaita skolā, tas ir nepietiekams gan esošo, gan jaunu izglītības programmu attīstībai.Ņemot vērā demogrāfisko situāciju turpmākajos gados, vidusskola nepietiekama izglītojamo skaita dēļ kā patstāvīga izglītības iestāde nevarēs pastāvēt, jo atbilstoši izglītojamo skaitam piešķirtais valsts budžeta finansējums būs nepietiekams, lai segtu izglītojamo skaitam nesamērīgo vidusskolas platību un infrastruktūras uzturēšanas izdevumus. Nepietiekamais finansējums vidusskolas attīstībai var ietekmēt arī izglītības kvalitāti, jo nebūtu iespējams uzlabot gan esošo izglītības programmu īstenošanai nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi, gan jaunu darba tirgum nepieciešamu izglītības programmu ieviešanu.

Pamatojoties uz ministrijas lūgumu, Ērgļu novada pašvaldība atkārtoti izvērtēja vidusskolas pārņemšanas iespēju pašvaldības padotībā, un Ērgļu novada pašvaldība nolēma atbalstīt vidusskolas pievienošanu Priekuļu tehnikumam. Tādējādi tiktu nodrošināta vidusskolas turpmākā darbība. Vidusskolas saglabāšana par vienu no tehnikuma mācību īstenošanas vietām esot optimālākais risinājums.

Pievienojot vidusskolu tehnikumam, tiks paplašināts piedāvāto izglītības programmu, tostarp pieaugušo izglītības un tālmācības programmu, skaits un atbilstoši uzlabota materiāli tehniskā bāze tehnikuma mācību vietā Ērgļos. Tādējādi tiktu saglabāta pieejamība kvalitatīvai izglītībai reģionā un nodrošināta vidusskolas kā tehnikuma mācību īstenošanas vietas pastāvēšana.

Tehnikums tiktu noteikts par vidusskolas izglītības programmu, funkciju, tiesību, saistību, prasību, finanšu līdzekļu, bilancē esošās mantas, lietvedības un arhīva pārņēmēju.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin