Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    24. septembris 2020.
Vārda diena šodien: Agris un Agrita
Rīt: Rodrigo un Rauls
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Jāņmuižā mācības vairs nenotiksPrese
4.septembris 2014.

DRUVA / Liene Lote Grizāne

Sākoties jaunajam mācību gadam, pārmaiņas piedzīvo Priekuļu tehnikums. Ja vēl pērn mācības notika gan Jāņmuižā, gan Priekuļos, tad šogad viss mācību process noritēs tikai tehnikuma mācību ēkās un praktisko nodarbību darbnīcās Priekuļos.Mācību iestādes direktors Imants Kupčs “Druvai” norāda, ka skolēnu ir tik daudz, lai visi bez bažām varētu kopā mācīties Priekuļos esošajās mācību telpās. Tāpat viņš uzsver, ka jau pērn no audzēkņiem Jāņmuižā dzirdējis izskanam vēlmi, lai visi tehnikuma skolēni mācītos vienuviet un nebūtu sadalīti pa divām dažādām vietām.

“Pieņēmām lēmumu, ka no šī mācību gada viss mācību process notiks tikai Priekuļos. Vēl kādu laiku tiks izmantotas dienesta viesnīcas Jāņmuižā, ja nu audzēkņi izrādīs šādu vēlēšanos dzīvot attālāk un brīvāk no skolas. Taču arī Priekuļos dienesta viesnīcās pietiek vietas, lai izmitinātu visus audzēkņus pa istabiņām. Nav noslēpums, ka skolēnu skaits samazinās. Arī šī gada uzņemšana pierādīja to, ka nav pietiekami daudz audzēkņu, lai nokomplektētu visas mācību grupas. Tādēļ arī esam nonākuši pie secinājuma, ka nav nepieciešams mākslīgi uzturēt pustukšas telpas Jāņmuižā,” stāsta I. Kupčs.

Vērtējot uzņemšanas rezultātus, direktors bilst, ka no 225 plānotajiem audzēkņiem uzņemti 202. Lielākā interese šogad bijusi par automehāniķu un ēdināšanas speciālistu profesijām. Kritums vērojams komerczinību, lauku īpašumu apsaimniekotāju un sekretāru mācību programmās.

“Visas plānotās studiju grupas nav pilnas, lai gan jāteic, ka Vidzemes reģionā, salīdzinot ar citām profesionālās izglītības mācību iestādēm, esam uzrādījuši labu rezultātu jauno audzēkņu uzņemšanā,” norāda I. Kupčs. Viņš uzsver, ka tieši audzēkņu skaita samazināšanās liek domāt par skolas telpu un saimniecības kompaktāku sakārtošanu.

“Druva” devās arī uz Jāņmuižu, kur sarunā ar vietējiem ļaudīm, protams, izskanēja nožēla un nepatika par šāda lēmuma pieņemšanu. Cilvēki viens pēc otra stāsta, kāda senāk bija Jāņmuiža, cik skola valstī bija slavena, atzīta un pilna ar audzēkņiem. Tagad vietējie ļaudis nobažījušies, kas notiks ar skolas ēku un pašu Jāņmuižu nākotnē.

“Es savulaik strādāju skolā, atminos visu, kā te bija. Ir bēdīgi skatīties, ka šajā 1. septembrī skola ir tukša, pamesta un durvju priekšā sagūlušas nenoslaucītas koku lapas. Protams, jāņmuižniekiem sāp sirds un ir bailes, kā te pēc laika izskatīsies. Cik sen no vienas kopmītņu ēkas telpām prom aizgāja ģimenes ārsta prakse, un kā tur tagad izskatās? Ēkai logi jau izsisti. Ir cilvēki, kuri iemanās ielīst tukšajās ēkās un izzāģēt radiatorus. Ļoti bail, ka skolas ēkai jau pavisam drīz būs līdzīga nākotne,” nobažījusies sacīja jāņmuižniece, un viņas viedoklim piekrīt citi vietējie ļaudis.

Direktors norāda, ka, protams, ne visiem šāds lēmums par mācību procesa pārcelšanu liekas pareizākais, taču atzīst, ka skolas dzīve ir jāsakārto un jau pašā sākumā, kad tika apvienotas abas skolas, skaidri pasacījis, ka tieši šāds būs nākotnes scenārijs, ja nebūs pietiekami daudz audzēkņu, lai darbs turpinātos gan Jāņmuižā, gan Priekuļos.

Patlaban vēl tiek risināts jautājums, lai Jāņmuižā dzīvojošie pedagogi ērtāk varētu nokļūt darbā no Jāņmuižas uz Priekuļiem. “Jau šobrīd a/s “CATA” esam nosūtījuši vēstuli, ka lūdzam izmaiņas autobusu kursēšanas sarakstos un maršrutos. Mūsu vēlme būtu tāda, ka sabiedriskais transports no Jāņmuižas uz Cēsīm kursētu caur Priekuļiem. Protams, mums jādomā, kā Jāņmuižā dzīvojošie pedagogi, saimnieciskie darbinieki ērtāk nokļūs uz darbu Priekuļos. Pie šo jautājumu sakārtošanas strādājam,” bilst tehnikuma direktors.

Vaicāts par Jāņmuižas mācību ēkas nākotni, direktors atbild, ka šajā rudens sezonā mācību ēkai tiks atslēgta apkure un pagaidām tajā nekas nenotiks. Taču tiks meklētas idejas, lai ēka nestāvē tu tukša un tajā kaut kas darbotos.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin