Priekuļi
Cēsis
Otrdiena
    20. oktobris 2020.
Vārda diena šodien: Leonīds un Leonīda
Rīt: Urzula un Severīns
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

 » SAM 8.1.3.

 » ERASMUS+ ARBORISTS

 » SAM 8.4.1.

 » SAM 8.5.1.

 » SAM 8.5.2.

 » SAM 8.3.4.

 » SAM 8.3.5.

 » ESF

 » Mērķstipendijas

 » Jauniešu garantija

 » ERAF

 » KPFI

 » ERASMUS+ Mobilitātes projekts

 » Leonardo da Vinci

 » Jaunatne darbībā

 » ESTLAT-WBL

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

PROJEKTI - LEONARDO DA VINCI [ Izdrukai ]

  Viss par LEONARDO DA VINCI projektiem
ERAF IZM

Ir noslēdzies Leonardo da Vinci Mobilitātes projekts „Eiropas pieredzes izmantošana praktisko apmācību procesā”
(projekta Nr. 2012-1-LV1-LEO01-03425)

Priekuļi, 27.jūnijs 2013.

Leonardo da Vinci Mobilitātes projekts tika īstenots sadarbībā ar Vācijas uzņemošo partneri Salo Neue Zeiten AG un Igaunijas uzņemošo partneri Olustvere School of Service and Rural Economics, nodrošinot 25 Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikuma audzēkņiem starptautiskas prakses iespējas.

Projektu īstenoja 2012. un 2013.gadā 4 plūsmās:

1.plūsma - īstenošanas laiks 20.10. - 16.11.2012 Vācijā, Brēmenē.

2.plūsma - īstenošanas laiks 18.11. - 16.12.2012 Vācijā, Brēmenē.

3.plūsma - īstenošanas laiks 19.04. - 18.05.2013 Igaunijā, Olustverē.

4.plūsma - īstenošanas laiks 07.03. - 04.04.2013 Vācijā, Šverīnē.

 

1.plūsmas projekta dalībnieki bija 7 Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti, kas 4 nedēļas praktizējās dažādos Brēmenes restorānos. Prakses laikā tika apgūtas jaunas iemaņas ēdienu gatavošanā, produktu apstrādē un viesu apkalpošanā. No darba brīvajā laikā jaunieši devās ekskursijās pa Brēmeni un Bremenheaven pilsētām, apmeklēja dažādus muzejus, Brēmenes vecāko alus darītavu, fitnesa klubu, u.c.

2.plūsmas projekta dalībnieki bija 7 Autotransporta audzēkņi, kas arī 4 nedēļas izgāja praksi Brēmenē dažādos autoservisos. Projekta laikā audzēkņi uzlaboja savas profesionālās iemaņas specialitātē, ieguva jaunas zināšanas un uzlaboja valodas prasmes. Brīvajā laikā jaunieši apmeklēja fitnesa klubu, Mercedes-benz rūpnīca, zoodārzs, klimata māja, baseins, peintbolu, u.c.

3.plūsmā projekta dalībnieki bija 4 Lauksaimniecības audzēkņi, kas 4 nedēļas izgāja praksi Igaunijas skolā Olustvere School of Service and Rural Economics. Projekta laikā audzēkņi nostiprināja savas iegūtas zināšanas lauksaimniecības praksē, kā arī uzlaboja savas profesionālas iemaņas, iegūstot jaunu pieredzi. Brīvajā laikā jaunieši apmeklēja Vīlandi, Tartu, Tallinu, brauciens uz Tartu AHHAA centru (zinātņu un atrakciju centrs), brauciens ar kanoe laivām, izjādes ar zirgiem, lauksaimniecības izstāde Maamess 2013 Tartu.

4.plūsmas projekta dalībnieki bija 7 Būvniecības audzēkņi, kas 4 nedēļas izgāja praksi Šverīnes lielākajā būvuzņēmumā. Projekta laikā audzēkņi apgūtas jaunas iemaņas būvniecībā. Brīvajā laikā jaunieši apmeklēja fitnesa klubu, boulingu, zooloģisko dārzu, baseinu, dažādus muzejus, pili.

Visiem projekta dalībniekiem šī starptautiskās prakse deva jaunas zināšanas savā specialitātē, ļāva salīdzināt Latvijas, Vācijas un Igaunijas darba veikšanas metodes, dalībnieki kļuva patstāvīgāki, kā arī mācījās risināt dažādas situācijas saviem spēkiem.

Visas projekta izmaksas, tika segtas no Leonardo da Vinci piešķirtā finansējuma. Projekts nodrošināja ceļa, dzīvošanas, ēdināšanas un kultūras aktivitāšu izmaksas, kā arī rokasnaudu katram projekta dalībniekam.

Projekta noslēgumā visi projekta dalībnieki saņēma valodas kursu apliecību un Salo Neue Zeiten AG sertifikātus vai Olustvere School of Service and Rural Economics sertifikātu, kā arī Europass Mobility sertifikātus, kas palīdzēs kļūt konkurētspējīgākiem Latvijas un Eiropas darba tirgos.

 

Prakšu dalībnieku domas par dalību praksēs:

„Nevajag baidīties no uzdevumiem un darbiem, kuri tiek uzdoti, jo tā ir iespēja apgūt ko jaunu, iemācīties to darīt labāk. Daudzi jūtās nedroši, jo nav pārliecināti par savām svešvalodu prasmēm, bet tikai komunicējot var padziļināt zināšanas, tāpēc nevajag baidīties runāt”.

Egija

„Ja pastāv iespēja piedalīties šāda veida braucienos, noteikti iesaku to izmantot - iegūtā pieredze un nepieciešamība paļauties uz saviem spēkiem, strādāt patstāvīgi, palīdzēs Jums turpmākajā karjeras izaugsmē”.

Agnese

„Izmantojiet iespēju. Piedalieties. Mācaties valodu”.

Matīss

„Nebaidāties no jaunām iespējām un piedzīvojumiem”.

Evita

„Nebaidieties pieņemt jaunus izaicinājumus un ņemt to, ko dzīve jums piespēlē esiet komunikabli, smaidīgi. Esiet Komunikabli un draudzīgi! Ja tā būs, tad dzīvē izdosies viss”.

Marta1.plūsmas dalībnieki tikko atbraukuši uz Brēmeni, saguruši no ceļa (Ance, Raisa, Armands, Jānis, Evita, Kristīne, pēdējā dalībniece Marta pievienojās mazliet vēlāk).
1.plūsmas dalībnieki apmeklē fitnesa klubu, kuru varēja apmeklēt visas prakses laikā.
2.plūsmas dalībnieki Brēmenes etnoloģiskajā muzejā (Reinis, Arvīds M., Arnolds, Edvīns, Arnolds U., Kristaps, Matīss (pats fotogrāfs).
3.plūsmas dalībnieces Agnese (no kreisās puses), Santa, Egija, Zanda Olustvere muižā.
4.plūsmas dalībnieki Vilnis, Raimonds, Jānis, Dāvis, Edgards, Roberts, Dainis aplūko izstādi Šverīnes pilī.
4.plūsmas dalībnieki kopā ar uzņemošās organizācijas pārstāvi Wouter.
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  


Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin